Skip to Content

MoneyTotem

— handluj z głową i pomnażaj zyski
BinaryOptionsTradingTips to niezależna społeczność tradingowa online umożliwiająca każdemu odnalezienie odpowiedniego brokera i opracowanie dogodnej strategii tradingowej, a co za tym idzie - uzyskanie stabilnych dochodów przez Internet.
1
Plus500
4.35 / 5.0
24,038
traderzy
2
eToro
4.35 / 5.0
24,738
traderzy
3
XTB
3.65 / 5.0
23,583
traderzy

Czym są opcje binarne?

Opcje binarne, znane też jako opcje cyfrowe, stały się ostatnio jednym z najpopularniejszych narzędzi tradingowych. Każda opcja powiązana jest z konkretnym rodzajem aktywów; akcjami, indeksami, parami walut bądź wyjściową ceną produktu. Zysk bądź strata wynikające z wyboru określonej opcji wynikają z fluktuacji ceny powiązanego z nią aktywu. Opcje binarne mają przewidzianą z góry trwałość, która może opiewać na godzinę, 15 minut, a nawet 60 sekund od momentu zakupu. Różnica między ceną aktywu w momencie zakupu i sprzedaży decyduje, czy transakcję należy uznać za korzystną czy też nie.

70-95% zysk z transakcji

Opcje binarne są w stanie zaoferować najwyższy przyrost w stosunku do kosztów transakcji spośród wszystkich instrumentów finansowych. Wysoka opłacalność oznacza, że nawet jeden udany akt handlowy jest w stanie znacząco pomnożyć Twój kapitał początkowy. Im wyższa opłacalność pojedynczej transakcji, tym większa szansa, że ponownie przyniesie ona zysk w przyszłości. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że wraz ze wzrostem opłacalności, wzrasta też poziom ryzyka. Oznacza to tyle, że kontrakt na opcję o relatywnie niższym poziomie zysku będzie implikował większe prawdopodobieństwo wystąpienia korzystnych fluktuacji powiązanego z nim aktywu.

Dochód czerpany z rozwijających się i upadających rynków

Opcje binarne znane są jako instrument finansowy o ogromnej elastyczności, gdyż pozwalają uzyskać zysk tak w przypadku wzrostu, jak i spadku ceny powiązanych z nimi aktywów. Kierunek danej opcji ustalany jest z góry, w momencie, gdy wchodzi się w daną opcję handlową. Opcje ukierunkowane na czerpanie korzyści ze spadku ceny aktywu (tak zwane opcje krótkie) pozwolą Ci odnieść korzyści na bazie bessy, np. spadek cen produktów działa na korzyść opcji binarnych, gdy zestawimy je z tradycyjnymi narzędziami (takimi jak np. akcje). W konsekwencji, łącząc opcje binarne na poziomie spadku i wzrostu cen podległych im aktywów, możemy uzyskać dużo stabilniejszą pozycję niż w przypadku klasycznych rozwiązań praktycznie niezależnie od sytuacji rynkowej.

Możliwość tradingu 24/7

Podobnie jak rynki walut, opcje binarne również oferują możliwości tradingowe codziennie i całodobowo, poszerzając w ten sposób pulę sprzyjających uwarunkowań rynkowych, z których traderzy mogą czerpać korzyści. Oznacza to możliwość pogodzenia tradingu z pracą na pełen etat czy innymi zobowiązaniami, stanowiąc tym samym źródło dodatkowego dochodu i przyczyniając się do budowania finansowej niezależności. Warto zaznaczyć, że w trybie 24/7 dostępne są te spośród opcji, które powiązane są z aktywami obecnymi w handlu non-stop, to jest walutami czy kontraktami towarowymi.

Niski depozyt minimalny (już od 1 €)

Opcje binarne pozwalają na szkolenie umiejętności tradingowych już przy bardzo niskich inwestycjach kapitału – znaczna liczba brokerów opcji binarnych pozwala na to już przy depozycie minimalnym opiewającym na zaledwie 5, a nawet 1 euro. Jest to stosunkowo opłacalne szczególnie w przypadku nowych tradingowców, którzy chcieliby uniknąć ryzyka towarzyszącego inwestowaniu wysokich sum, nabywając jednocześnie podstawowe umiejętności tradingowe. Po ukończeniu wstępnego treningu i nabyciu pewnego doświadczenia w działaniu możesz zdecydować się na brokera, który zaoferuje Ci bardziej profesjonalne narzędzia tradingowe, oczekując jednak wyższych depozytów.

Prawdopodobieństwo straty lub zysku ustalane jest z wyprzedzeniem

Jedną z głównych zalet opcji binarnych jest fakt, że prawdopodobieństwo zysku lub straty jest określane z wyprzedzeniem, co pozwala w dużo precyzyjniejszy sposób zarządzać ryzykiem podczas tradingu. W konsekwencji zarządzanie gotówką (kontrola stanu konta w czasie aktualnego handlu instrumentami finansowymi) staje się znacząco prostsze. Innymi słowy, dostęp do szczegółowych informacji zakładających jeden z dwóch możliwych kierunków rozwoju jest Ci dany jeszcze zanim staniesz się graczem na rynku: w ten sposób jesteś w stanie wybrać optymalną kwotę, którą poświęcisz na inwestycję w ramach określonego tradingu.

Brak fluktuacji spreadu i ukrytych opłat

Opcje binarne mają jedną specyficzną cechę: pełną transparencję cen na poziomie pojedynczych transakcji. Oznacza to, że trader nie musi opierać się na zmianach spreadu (różnica między ceną zakupu – ask a ceną sprzedaży – bid) i w rezultacie może skupić się n ważniejszych aspektach, takich jak szacowana cena obrotu podległego aktywu. Głównym źródłem dochodów dla brokerów opcji binarnych jest różnica pomiędzy prognozowaną stratą i zakładanym zyskiem. Jak już wspomniano, wiedza ta dostępna jest traderowi z wyprzedzeniem; mimo to gracz nie jest zobowiązany do uiszczania dodatkowych prowizji czy ukrytych kosztów transakcji.

Zostaw komentarz