Skip to Content

MoneyTotem

— obchodujte múdro a profitujte
MoneyTotem je nezávislá komunita finančných obchodníkov, kde sa každý môže dozvedieť o svete binárnych opcií, nájsť spoľahlivú sprostredkovateľskú spoločnosť a vypracovať ziskovú obchodnú stratégiu s cieľom začať zarábať online.
1
eToro
4.05 / 5.0
24,689
obchodníkov
2
XTB
3.75 / 5.0
23,303
obchodníkov
3
Plus500
4.55 / 5.0
24,955
obchodníkov

Čo sú to binárne opcie?

Binárne opcie, tiež známe ako digitálne opcie, sa v poslednom čase stali jedným z najobľúbenejších obchodných nástrojov. Každá opcia je prepojená s určitými aktívami, t.j. akcie, index, menový pár alebo primárna cena produktu. Zisk alebo strata každej opcie sa určuje kolísaním ceny aktíva viazaného na túto opciu. Binárne opcie majú preddefinovanú životnosť, ktorá môže trvať hodinu, 15 minút alebo dokonca 60 sekúnd po nákupe. Rozdiel medzi cenou aktíva v čase vstupu a cenou aktíva v čase výstupu potom určí, či je obchod úspešný alebo nie.

70-95% zisk z obchodov

Binárne opcie môžu ponúknuť jeden z najvyšších výnosov na jednu transakciu medzi existujúcimi finančnými nástrojmi. Vysoká ziskovosť znamená, že aj jeden úspešný obchod vám môže pomôcť výrazne zvýšiť vašu počiatočnú investíciu. To tiež pomáha chrániť váš kapitál. Čím je ziskovosť každého jednotlivého obchodu vyššia, tým je šanca dosiahnuť zisk na sérii obchodov väčšia. Treba však mať na pamäti, že ziskovosť je úmerná úrovni rizika. To znamená, že ak sú všetky ostatné parametre rovnaké, opcia s relatívne nižšou ziskovosťou bude znamenať zároveň vyššiu pravdepodobnosť výnosného pohybu podkladového aktíva.

Príjem na rastúcich aj klesajúcich trhoch

Binárne opcie sú známe ako veľmi flexibilné finančné nástroje, keďže umožňujú dosiahnuť zisk zo zvýšenia ako aj z poklesu cien základného aktíva. Smer opcie sa zadáva vopred, počas vstupu do obchodu. Opcie na zníženie ceny podkladových aktív (tzv. „Krátke opcie“) vám umožnia dosiahnuť zisk na tzv. „Medveďom trhu“, keď ceny klesajú, čo hovorí v prospech binárnych opcií v porovnaní s tradičnými obchodnými nástrojmi (napríklad akciami). Tak, kombináciou binárnych opcií na zníženie a zvýšenie základných cien aktív, možno očakávať oveľa stabilnejší stav obchodného účtu bez ohľadu na to, aká je situácia na trhu.

Obchodné príležitosti 24/7

Povedľa menových trhov poskytujú binárne opcie obchodné príležitosti 24 hodín denne a 7 dní v týždni, čím sa rozširuje rozsah potenciálne priaznivých trhových podmienok, ktoré môže obchodník využiť. To tiež znamená, že obchodovanie s opciami sa dá ľahko kombinovať s prácou na plný úväzok a inými záležitosťami, čo, tým pádom, pomáha získať dodatočný príjem a stabilizovať finančnú nezávislosť. Je však dôležité poznamenať, že obchodné príležitosti 24 hodín denne a 7 dní v týždni sú len pre tie podkladové aktíva, ktoré sú k dispozícii pre obchodovanie bez prerušenia, to znamená menové páry a komoditné zmluvy.

Nízke minimálne vklady (od $1)

Binárne opcie umožňujú vyskúšať svoje obchodné zručnosti s veľmi nízkym štartovacím vkladom – niektorí brokeri binárnych opcií umožňujú minimálny vklad vo výške 5 USD a dokonca aj 1 USD. Toto je obzvlášť výhodné pre začiatočníkov v obchodovaní, ktorí nechcú riskovať veľké sumy počas získavania základných obchodných zručností. Po prvých cvičeniach, akonáhle sa budete cítiť istejšie, môžete sa obrátiť na brokera, ktorý ponúka viac profesionálnych obchodných nástrojov, ale súčasne vyžaduje aj vyššie vklady.

Možné straty a zisky sú stanovené vopred

Jednou z hlavných výhod binárnych opcií je to, že možné zisky a straty každého obchodu sú vopred známe, čo umožňuje lepšie a presnejšie riadenie rizika pri obchodovaní. Vďaka tomu sa spravovanie peňazí (kontrola stavu účtu v aktívnom obchodovaní s finančnými nástrojmi) výrazne zjednodušuje. Inými slovami, prístup k presným informáciám týkajúcim sa dvoch možných výsledkov pred skutočným vstupom na trh Vám umožní lepšie vybrať optimálnu sumu, ktorú ste ochotní investovať do každého obchodu.

Žiadne plávajúce spready ani skryté poplatky

Binárne opcie majú ešte jednu špecifickú vlastnosť: úplnú transparentnosť stanovenia cien pri každom samostatnom obchode. To znamená, že pri obchodovaní nie je potrebné sledovať neustále sa meniace spready (rozdiel medzi kúpnou cenou – ponukou, a predajnou cenou – dopytom). Ako výsledok sa môžete zamerať na dôležitejšie veci, napríklad, odhadnutie cenových pohybov podkladového aktíva.
Hlavným zdrojom príjmov brokerov binárnych opcií je rozdiel medzi odhadovanou stratou a odhadovaným ziskom. Ako už bolo uvedené, tieto informácie sú obchodníkovi k dispozícii vopred; okrem toho sa nevyžadujú poplatky za dodatočnú províziu alebo skryté transakčné poplatky.

Komentovať