Skip to Content

Plus500 – recenzja brokera i opinie traderów

4.4 / 5
Odwiedź witrynę
79% detalicznych kont CFD traci pieniądze

OSTRZEŻENIE RYZYKA: 79% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Założone w 2008 r. Plus500 jest platformą tradingową zawierającą kontrakty na różnice (CFD). Jest ona własnością Plus500 Ltd, spółki notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Główna działalność firmy i główna siedziba ma miejsce w Hajfie w Izraelu z oddziałami działającymi w Australii, Cyprze i w Wielkiej Brytanii. Założona przez Gal Haber, Alon Gonen, Elad Ben-Izhak, Shlomi Weizmann, Omer Elazari i Shimon Sofer z Technion Institute of Technology, platforma tradingowa Plus500 umożliwia traderom handel CFD na ponad 2000 różnych instrumentach finansowych: walutami, towarami, akcjami, ETF, indeksami, rynkami opcji bez konieczności inwestowania w instrumenty bazowe.

1. Informacje ogólne

Marka Plus500 należy do firmy o nazwie Plus500 Ltd notowanej na giełdzie AIM ,z działalnością prowadzoną przez 3 główne spółki zależne: Plus500 UK Ltd jest upoważniona i regulowana przez Financial Conduct Authority (FRN 509909).

Plus500CY LTD jest autoryzowana i regulowana przez Cypr Securities and Exchange Commission (licencja nr 250/14).
Plus500 AU Pty Ltd, ACN 153 301 681, AFSL # 417727, wydane przez Australijską Komisję Papierów Wartościowych i Giełdę jest uprawnione do udostępniania tych produktów mieszkańcom Australii.

Licencja wydawcy instrumentów pochodnych w Nowej Zelandii, FSP #. 486026 upoważnia nas do udostępniania tych produktów mieszkańcom Nowej Zelandii. Plus500 AU Pty Ltd, jest również autoryzowanym usługodawcą finansowym w Republice Południowej Afryki, FSP 47546.

W Izraelu, Plus500IL Ltd jest regulowana przez Izrael Securities Authority.

2. Zalety i wady

Uregulowana w wielu jurysdykcjach: Uregulowana na całym świecie, traderzy z niemal każdego miejsca mogą korzystać z usług tego brokera.

Szeroki zakres aktywów zbywalnych: Broker oferuje transakcje CFD w ponad 2000 aktywach na rynkach forex, akcje, towary, indeksy.

Darmowe konto demo: Nieograniczony rachunek demo dla traderów, aby mogli oni przetestować produkt przed wpłaceniem funduszy.

Niskie spready: Najniższe spready na rynku.

Brak kont tradingowych do wyboru: Istnieje tylko jeden rodzaj konta tradingowego odpowiedniego dla wszystkich. Może nie działać dla bardziej zaawansowanych traderów, którzy potrzebują innych funkcji niż początkujący traderzy.

Nie obsługuje automatycznego tradingu: W przypadku tak dobrze rozwiniętej firmy, wydaje się to mało prawdopodobne, aby nie oferowała ona automatycznego tradingu, może się to zmienić przyszłość.

3. Warunki tradingu

Jeśli chodzi o warunki handlowe w Plus500, broker stosuje tylko kilka prowizji. Traderzy muszą płacić niewielki spread w BID i ASK. Spread, który Plus500 nakłada na swoich handlowców, może być stały lub dynamiczny. Minimalny spread dla benchmarku EUR/USD jest dynamiczny. Spread dla GBP/USD jest wyższy, podczas gdy typowy spread USD/JPY jest dynamiczny. Ogólnie rzecz biorąc, spread Plus500 jest racjonalnie konkurencyjny. Pobierana jest opłata za Nocne finansowanie, opłatę za przewalutowanie, gwarantowane zlecenie stop i opłatę za brak aktywności. Więcej informacji znajdziesz na stronie Brokerów.

4. Aktywa bazowe

Jak wspomniano wcześniej, Plus500 oferuje kontrakty CFD na ponad 2000 różnych typów instrumentów, które są zbyt liczne, aby je tu wymienić. Niemniej jednak objęte rynki zawierają akcje, ETF, pary walutowe, indeksy rynkowe, towary i opcje. W zależności od posiadanego majątku wartość dźwigni może wynosić 1:30.

5. Platforma tradingowa

Platforma tradingowa, której używa Plus500, jest zastrzeżoną platformą tradingową. Znajduje się w trzech głównych wersjach, wersjach dla komputerów stacjonarnych, wersji sieciowej i mobilnej wersji zoptymalizowanej. Chociaż nie można zaprzeczyć, że większość brokerów również oferuje swoim traderom podobne możliwości, platforma tradingowa Plus500 różni się jednym ważnym aspektem. Ich platformy handlowe działają bez zarzutu, a traderzy mogą przechodzić z jednej platformy na drugą, bez poczucia dezorientacji.

We wszystkich platformach tradingowych oferowanych przez Plus500, WebTrader jest najbardziej popularną platformą wśród traderów w Europie i w Azji. Wynika to głównie z faktu, że nie ma potrzeby pobierania oprogramowania i instalowania go na komputerze przed rozpoczęciem korzystania z niego. Dzięki WebTrader trader musi mieć zaktualizowaną przeglądarkę internetową, aby wejść na platformę tradingową i niezwłocznie rozpocząć trading.

6. Trading mobilny

Trader mobilny Plus500 jest kolejną popularną platformą handlową wśród klientów Plus500. Zoptymalizowany dla urządzeń z iOS i Androidem Mobile Trader jest dostępny do pobrania w App Store i Sklepie Google Play. Mobile Trader umożliwia trading Plus500 w utrzymaniu kontaktów ze wszystkimi wydarzeniami na rynkach finansowych, niezależnie od tego, gdzie się znajdują.

7. Konto demo

Z korzyścią dla potencjalnych klientów i już istniejących klientów, Plus500 udostępnia swoim klientom konto demo. Konto demo nie ma okresu ważności, a więc jest przydatne jako platforma testowania wstecznego dla nowo opracowanych strategii tradingowych. Aby otworzyć konto demo na Plus500, po prostu zakończ proces rejestracji i wybierz tryb demo. Po wykonaniu tej czynności będziesz mógł uzyskać dostęp do konta demo.

8. Rodzaje kont

Oprócz konta demo Plus500 udostępnia tylko jeden standardowy rodzaj konta tradingowego swoim klientom. Aby otworzyć standardowe konto, traderzy muszą złożyć minimalny depozyt w wysokości 100 USD.

9. Otwieranie konta

Otwarcie konta tradingowego w Plus500 to prosty i szybki proces. Musisz przede wszystkim wypełnić formularz rejestracyjny i przesłać go do Plus500. Następnie zasil swoje konto tradingowe, zanim będziesz mógł przeprowadzać transakcje na żywo. Dla tych, którzy już otworzyli konto demo, po prostu muszą przełączyć się na tryb prawdziwego konta i zasilić konto, aby zacząć trading.

Pamiętaj, że traderzy mogą zostać poproszeni o przesłanie dokumentu tożsamości w celu otwarcia konta. Jeśli nie pojawi się prośba o przesłanie dokumentu tożsamości na etapie otwarcia konta, konieczne będzie przedłożenie kopii przed wypłatą środków.

10. Wypłata środków finansowych

Aby umożliwić swoim traderom zasilanie konta i wypłacanie pieniędzy z konta bez żadnych problemów, Plus500 udostępnia kilka metod transferu środków. Metody te obejmują kartę kredytową/debetową, eWallety takie jak Paypal i Skrill oraz przelew bankowy online. Czas potrzebny do przetworzenia wniosku o wypłatę wynosi zazwyczaj 3 dni. Odbiorca płatności jest jednak uzależniony od czasu przelewu wymaganego przez autoryzowanego płatnika.

Aby zainicjować żądanie wypłaty, kliknij opcję "Zarządzanie funduszami", a następnie "Wypłata". Następnie wybierz metodę wypłaty. Po wypełnieniu wszystkich wymaganych informacji kliknij "Potwierdź", aby rozpocząć proces wypłaty. Należy zauważyć, że każde żądanie wypłaty wymaga minimalnej kwoty, którą można wypłacić, zanim Plus500 rozpocznie przetwarzanie żądania wypłaty. Ponadto, jeśli to możliwe, Plus500 będzie zawsze starało się wypłacać fundusze za pomocą tej samej metody wykorzystywanej do deponowania środków. Ma to zapewnić, że przekazanie środków spełni wszystkie wymagane przepisy dotyczące zapobiegania prania pieniędzy i najlepsze praktyki.

11. Trening tradera

Jako odpowiedzialny broker zorientowany na klienta, Plus500 stara się zapewnić swoim traderom odpowiedni poziom wykształcenia. Aby to osiągnąć, Plus500 udostępniło podstawowe materiały edukacyjne do nauki dla nowicjuszy na temat instrumentów finansowych, którymi tradują. Niemniej jednak uważamy, że jest to niewystarczające. W rzeczywistości uważamy, że Plus500 może poświęcić więcej środków w tej dziedzinie w celu zapewnienia, że ich traderzy będą mieli wystarczająco dużą wiedzę na temat transakcji CFD.

12. Czy powinienem tradować z Plus500?

Nie ulega wątpliwości, że Plus500 zapewnia wysoki standard usług tradingowych. Własna platforma tradingowa jest łatwa w obsłudze i wydajna. Szeroki zakres zbywalnych aktywów zapewnia, że dzięki starannemu planowaniu i dokładnej ocenie ryzyka inwestorzy w Plus500 będą mieli okazję do osiągnięcia zysku, chociaż zawsze powinieneś rozważyć, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Kolejną cechą Plus500, która wyróżnia ją z tłumu, jest profesjonalizm, który wykazał broker. Chociaż większość firm brokerskich w branży przekaże dane osobowe przedsiębiorcy zespołowi sprzedaży, Plus500 nie posiada takiego zachowania. W rzeczywistości Plus500 nie ma zespołu sprzedaży, dając tym samym poczucie bezpieczeństwa, że traderzy nie będą śledzeni przez pracowników telemarketingu, którzy starają się promować usługi i produkty brokera.

79% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Recenzja Plus500

Komentarze na temat Plus500
( 0 )
Rating użytkownika: 3.8 / 5

Zostaw komentarz

Plus500 – recenzja brokera i opinie traderów

Odwiedź witrynę