Skip to Content

MoneyTotem

— akıllıca borsa işlemi yahın ve kâr edin
MoneyTotem iki opsiyon dünyası hakkında bilgi edinebileceği, güvenilir aracılık şirketi bulabilecekleri ve çevrimi içi para kazanmak için kârlı borsa stratejisi üzerinde çalışabilecekleri finansal borsacılardan oluşan bağımsız bir topluluktur.
1
Olymp Trade
3.85 / 5.0
24,458
borsacı
2
Binomo
4.05 / 5.0
23,968
borsacı
3
ExpertOption
3.85 / 5.0
23,611
borsacı

İkili opsiyonlar nelerdir?

İkili opsiyonlar olarak da bilinen ikili opsiyonlar, son zamanlarda oldukça popüler bir işlem aracı haline geldi. Her bir opsiyon, bir hisse, bir endeks, bir para cinsi çifti veya birincil ürün fiyatı gibi kesin bir varlık ile bağlantılıdır. Her bir opsiyonun karı veya kaybı, ona bağlı varlığın fiyatındaki dalgalanmalarla belirlenir. İkili opsiyonların, satın alma işlemi sonrasında bir saat kadar, 15 dakika kadar ve hatta 60 saniye kadar önceden belirlenmiş bir yaşam süresi bulunur. Giriş ve çıkış zamanı arasındaki varlığın fiyatındaki fark, ticaretin başarılı olup olmadığını belirler.

Ticaretlerde yüzde 70-95 kar

İkili opsiyonlar her bir ticari işlemde var olan diğer finansal enstrümanlar arasında en yüksek getiriyi sunabilirler. Yüksek karlılık, sadece başarılı bir işlemin dahi ilk yatırımınızı fark edilir oranda artırmanız anlamına gelir. Bu ayrıca, sermayenizi korumanıza da yardımcı olur. Her bir işlemin karlılığı ne kadar yüksekse, bir dizi işlemlerden kar etme şansı o kadar yüksektir. Fakat ticaret karlılığının, risk seviyesiyle orantılı olduğu akılda tutulmalıdır. Bu, diğer tüm şeylerin eşit olduğu anlamına gelir; yani görece daha düşük karlılığı olan bir opsiyon kontratı da öncelikli varlıkların daha yüksek ihtimalli karlılık hareketi anlamına gelir.

Hem büyüyen hem de düşen piyasalardan gelir

İkili opsiyonlar oldukça esnek finansal enstrümanlar olarak bilinirler; çünkü öncelikli varlıkların hem artan hem de düşen fiyatlarından kar yapmaya imkan tanırlar. Aynı zamanda birisi işleme girerken opsiyonun yönü ileri olarak seçilir. Öncelikli varlıkların üzerindeki fiyat düşüşlerindeki opsiyonlar size “düşüşte olan market” olarak adlandırılan alanlarda da kar yapma imkanı sunar. Örneğin fiyatlar düşüşte iken geleneksel borsa işlemi araçlarıyla (örneğin hisse senetleri gibi) karşılaştırılınca, bu durum ikili opsiyonların lehine olabilir. Sonuç olarak öncelikli varlıkların hem düşen hem de yükselen fiyatlarındaki ikili opsiyonları birleştirirken, piyasa durumu ne olursa olsun bir borsa işlemi hesabından çok daha istikrarlı bir durum beklenebilir.

7/24 borsa işlemi fırsatları

Para birimi piyasalarının yanı sıra, ikili opsiyonlar 7/27 borsa işlemi fırsatları sunarlar ve böylece bir borsacının faydalanması için potansiyel olarak elverişli piyasa şartları aralığını genişletirler. Bu ayrıca, opsiyon borsa işleminin, tam zamanlı iş ve diğer sorumluluklarla kolayca yürütülebilir ve ek gelir elde etmeye yardımcı olabilir ve böylece mali bağımsızlığı istikrara kavuşturabilir. Fakat 7/24 borsa işlemi fırsatlarının sadece para birimi çiftleri ve emtia kontratları gibi durmaksızın işlem için uygun olan öncelikli varlıklar için var olduğunu not etmek de gerekir.

Düşük minimal depozito (1 dolardan başlayan fiyatlarla)

İkili opsiyonlar, küçük bir başlangıç parasıyla borsa yeteneklerinizi geliştirme imkanı sunar. Birçok ikili opsiyon brokerının en düşük 5 ve hatta 1 dolar depozito etmesine imkanı bulunur. Bu durum, özellikle borsa işlemlerinde yeni olanlar ve temel borsa yetenekleri kazanırken büyük miktarda tutarları riske atmaktan kaçınanlar için iyi bir durumdur. İlk eğitiminizi tamamladıktan ve kendinize güveniniz artıktan sonra, daha profesyonel borsa enstrümanları sunarken, aynı zamanda daha yüksek depozitolar gerektiren bir brokera yaklaşabilirsiniz.

Muhtemel kayıp ve kar önceden belirlenir

İkili opsiyonların ana faydalarından biri de, her bir borsa işlemindeki muhtemel kar ve kayıplar önceden bilinir ve bu durum, borsa işlemi yaparken daha iyi ve daha kesin risk yönetimine imkan tanır. Sonuç olarak bu, para yönetimini (mali enstrümanların aktif işlemlerinde hesap durumu üzerindeki kontrol) belirgin olarak daha kolay hale getirir. Bir başka deyişle siz daha piyasa konumuna girmeden önce muhtemel iki sonuç hakkındaki kesin bilgiye erişim, her bir borsa işlemine yatırım yapmaya niyetli olduğunuz uygun toplamı daha iyi seçmenize imkan tanır.

Değişken alım-satım farkı veya gizli ücretler yok

İkili opsiyonların bir tane daha belirgin özelliği bulunur: Her bir ayrı borsa işlemi için tam şeffaflık. Bu, işlem yapan birisinin sürekli değişen alım-satım farkını (satın-sorma alma fiyatı ve satış-teklif fiyatı) takip etmeye gereksinimi kalmaz ve sonuç olarak öncelikli varlıkların fiyat hareketlerini tahmin etme gibi daha önemli konulara yoğunlaşabilir. İkili opsiyon brokerlarının ana gelir kaynağı, tahmin edilen kayıp ve tahmin edilen kar arasındaki farktan oluşur. Daha önce de ifade edildiği gibi, bu bilgi borsa işlemi yapan kişi tarafından önceden bilinir ve ayrıca, ekstra komisyon ya da gizli havale ücretleri ödenmesi de gerekmez.

1 yorum:

  1. avatar
    necdet poyraz
    16/10/2018

    slm sn broker arkadaş lütfen beni aydınlatın.ikili opsiyon ve binomo konusunda.yatırım yapmak için hiçbir bilgim yok,kar zarar tahmini önceden yapamam nasıl kullanılır bilmem önceden tahmin edebiliyorsunuz madem şunu rica ediyorum bizde ögrensek yapsak .tşk ler dönüşünüzü bekliyorum.

Yorum bırak