Skip to Content

eToro – recenzja brokera i opinie traderów

4.4 / 5

Stworzona w 2006 r. jako RetailFX, eToro jest wiodącą światową platformą tradingu społecznego. Firma brokerska po raz pierwszy wprowadziła pojęcie handlu społecznego w 2010 r. do rynku tradingu online i od tego czasu zrewolucjonizowała sposób, w jaki prowadzi się trading online. Pojęcie tradingu społecznego opiera się na zbiorowej mądrości tłumu, aby pomóc traderowi formułować decyzję handlową. Poprzez społeczną platformę tradingową eToro, traderzy mogą się ze sobą łączyć i wykorzystywać wspólne doświadczenia, aby spróbować osiągnąć lepsze tradingowe wyniki.

1. Informacje ogólne

eToro to internetowa platforma tradingu społecznego, założona w 2006 roku przez dwóch braci Ronen i Yoni Assia oraz ich partnera Davida Ringa, jako RetailFX. Dzisiaj eToro działa w kilku filiach na całym świecie. Siedziba firmy znajduje się na Cyprze, na 7 piętrze Kanika International Business Center (KIBC), 4 Profiti Ilia Street, Germasogeia, Limassol. Biuro brokerskie R&D znajduje się w Tel Awiwie w Izraelu. Powstało także biuro w Wielkiej Brytanii na 42 piętrze, One Canada Square, Canary Wharf w Londynie.

Na Cyprze eToro należy do jurysdykcji Cyprus Securities Exchange Commission (CySEC), działa pod numerem licencji CIF 109/10. Jej działanie w Londynie jest regulowane przez brytyjski Organ Nadzoru Finansowego (FCA) pod numerem licencji FRN 583263. Poza działalnością zarówno na Cyprze, jak i w Wielkiej Brytanii, eToro jest obecne w Australii dzięki partnerstwu z IC Markets. W Stanach Zjednoczonych eToro jest również członkiem National Futures Association (NFA), dlatego ma pozwolenie na przyjmowanie klientów zlokalizowanych w USA. Dzisiaj eToro obsługuje ponad 3 miliony traderów na całym świecie.

2. Zalety i wady

Intuicyjne platformy transakcyjne: Platforma CopyTrader jest innowacyjną i prostą platformą transakcyjną.

Wymagany niski minimalny depozyt: Aby otworzyć konto na żywo z eToro, wymagany jest tylko minimalny depozyt w wysokości 200 USD.

Szeroki asortyment aktywów tradingowych: Obecnie eToro posiada ponad 200 różnych rodzajów instrumentów tradingowych, dając tym samym pewność, że nigdy nie zabraknie instrumentów do tradingu.

Regulated Broker Uregulowany trader w wielu jurysdykcjach: Uregulowane przez CySEC, FCA, ASIC, Gibraltar i USA, eToro wykazało, że może grać zgodnie z zasadami.

Wysokie spready: Spready oferowane przez eToro są wyższe niż oferowane przez innych brokerów w branży.

Brak wyboru konta tradingowego: Nie ma dostępnych kont tradingowych dla traderów o różnych poziomach doświadczenia w tradingu.

3. Warunki tradingu

Podczas tradingu parami walutowymi lub CFD czynniki odgrywające ogromną rolę w określaniu rentowności tradera to koszty. W eToro nie ma naliczanych prowizji. Zamiast tego traderzy muszą płacić niewielki spread na BID i ASK. Typowy zmienny spread dla EUR/USD wynosi 3 pipsy, podczas gdy średni spread, jaki podmioty gospodarcze płacą za parę walutową USD/JPY to 2 pipsy. Chociaż spready te są wyższe od średniej w branży, te spready stają się niższe, gdy trader okaże się odnoszącym sukces "popularnym inwestorem". W niektórych przypadkach najskuteczniejsze mogą być trady bez płacenia spreadów.

4. Aktywa bazowe

Wybór podstawowych aktywów, gdy w 2010 r. eToro po raz pierwszy wprowadziło platformę tradingową Openbook, był raczej ograniczony. Niemniej jednak, w ciągu kilku krótkich lat, eToro znacznie poprawiło ofertę aktywów. W 2013 r. akcje CFD zostały wprowadzone z indeksem aktywów wynoszącym 110 sztuk. W styczniu 2014 r. Bitcoin CFD został dodany do listy. Później, w kwietniu 2014 r. eToro rozszerzyło indeks aktywów, obejmując kolejne 130 aktywów w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Wskaźniki rynkowe FTSE 100 i DAX30 zostały również uwzględnione.

5. Platforma tradingowa

Kiedy eToro wystartowało, jego platforma tradingowa składała się z głównych komponentów, WebTrader i platformy społecznościowej OpenBook. Dzisiaj cechy obu tych elementów są zintegrowane z jedną platformą tradingową eToro CopyTrader. Z CopyTrader trader może handlować samodzielnie jako niezależny inwestor w ramach systemu "Rynków Tradingowych" platformy.

Aby prowadzić trading społeczny, wystarczy kliknąć "Kopiuj ludzi", by mieć dostęp do wszystkich najlepszych inwestorów i ich profili. Główny ekran tradingowy zmieni się, aby pokazać wszystkich wiodących inwestorów i ich wskaźniki sukcesu. Aby ich śledzić, po prostu kliknij na nazwę profilu, następnie kliknij "Kopiuj".

Poza byciem traderem, eToro umożliwia dodatkowe zarobki zostając jednym z jego "popularnych inwestorów". W ramach tego programu trader po prostu pozwala innym przeglądać transakcje, które wykonuje. Po osiągnięciu minimalnej liczby osób kopiujących zostanie on nagrodzony gotówką i rabatami spreadowymi. Zauważ, że aby zostać popularnym inwestorem, trader musi zdeponować na swoim koncie co najmniej 1000 USD i musi mieć osobę kopiującą przez co najmniej 2 miesiące z minimalnym kapitałem własnym w wysokości 500 USD.

Pod koniec 2016 r. eToro wprowadziło nowy produkt finansowy "CopyPorfolio". Z CopyPorfolio, eToro wprowadziło trading społeczny na nowy poziom. Zamiast przechodzić przez poszczególne profile, aby wybrać preferowanych inwestorów i strategie tradingowe, CopyPorfolio pozwala traderom na uproszczenie całego procesu, wybierając z różnych portfeli. Te portfele pochodzą z dwóch głównych rodzajów: Top Trader CopyPorfolio i Market CopyPorfolio. CopyPorfolios składają się przede wszystkim z połączenia wybranych najlepszych handlowców lub strategii inwestycyjnych.

6. Trading mobilny

Dla traderów lubiących pracować w czasie przemieszczania się, firma eToro dostarcza także aplikacje mobilne, które są zgodne z urządzeniami iOS i z Androidem. W chwili obecnej aplikacje mobilne nie oferują wszystkich funkcji CopyTrader, ale traderzy wciąż mogą handlować niezależnie lub kopiować trade.

7. Konto demo

Konto demo jest dostępne w eToro dla potencjalnych klientów, aby wypróbować platformę transakcyjną. Aby uzyskać dostęp do konta demo, po prostu zarejestruj się w eToro i zaloguj podając swoją nazwę użytkownika i hasło. eToro ułatwiło potencjalnemu klientowi przejście na prawdziwe konto tradingowe, przełączając się z trybu konta "wirtualnego" na tryb konta "realnego" za pomocą jednego kliknięcia myszy.

8. Rodzaje kont

Aby utrzymać proste rzeczy, eToro udostępnia tylko jeden standardowy rodzaj konta tradingowego. Aby otworzyć konto na żywo, traderzy muszą złożyć minimalny depozyt początkowy w wysokości 200 USD. Jeśli trader zechce uczestniczyć w programie "Popularny inwestor", wówczas, zanim będzie mógł przystąpić do programu, będzie musiał złożyć minimalny depozyt w wysokości 1000 USD.

9. Otwieranie konta

Aby otworzyć konto tradingowe w eToro, wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny i przesłać go do eToro. Proces otwarcia konta jest taki sam, jak przy otwieraniu konta demo. Jeśli trader zarejestrował się już w eToro, może łatwo przełączyć się na konto na żywo, klikając opcję "Realne" znajdującą się na panelu menu po lewej stronie ekranu tradingowego.

10. Wypłata funduszy

Aby wspierać międzynarodową bazę klientów, eToro zapewnia wsparcie dla różnych metod płatności, które można wykorzystać do deponowania i wypłacania środków. Metody te obejmują:

 • Karty kredytowe (VISA, MasterCard, Diners)
 • eWallety (PayPal, Skrill, Neteller, China UnionPay, WebMoney, Yandex)
 • Przelew bankowy online

Aby zainicjować wypłatę, wystarczy kliknąć na kartę "Wypłata" na dole panelu menu, który znajduje się po lewej stronie ekranu tradingowego. Wypłacone środki są najpierw przekazywane do karty kredytowej, Paypal lub przelewu bankowego. Typowy czas wypłaty środków pieniężnych to około 5 dni roboczych. Istnieje jednak możliwość, że czas wypłaty może potrwać dłużej z powodu wymogów dotyczących procesorów płatniczych osób trzecich.

11. Trening tradera

Podobnie jak większość brokerów, eToro oferuje również swoim traderom centrum edukacyjne, w którym traderzy mają dostęp do różnych zasobów edukacyjnych w celu zwiększenia ich umiejętności tradingowych. Środki te obejmują filmy szkoleniowe, kursy tradingowe i seminaria internetowe. Omówione tematy obejmują różne podstawowe informacje o tradingu, jak poruszanie się po różnych funkcjach platformy tradingowej eToro. Seminaria internetowe i kursy tradingowe prowadzone są przez ekspertów tradingowych eToro i pozwalają początkującym traderom uczyć się we własnym tempie. Poza zasobami w centrum edukacyjnym, eToro daje swoim traderom dostęp do bloga, w którym znaleźć można porady i aktualne informacje o rynkach finansowych.

12. Czy powinienem tradować z eToro?

Od czasu wprowadzenia przez eToro tradingu społecznego, trading społeczny stał się niezwykle popularny wśród wielu początkujących traderów. Dzieje się tak dlatego, że społeczna platforma tradingowa umożliwia początkującym skorzystanie z doświadczeń i mądrości doświadczonych traderów w sposób prosty, a jednocześnie przejrzysty. Jeśli więc jesteś początkującym traderem o bardzo małej wiedzy na temat rynków finansowych, eToro może być dla ciebie odpowiednie.

Recenzja eToro

Komentarze na temat eToro
( 2 )
Rating użytkownika: 3.8 / 5

Komentarze: 2

 1. avatar
  Tuxx
  22/10/2017

  Super recenzja. Sam dość nie dawno usłyszałem po raz pierwszy o etoro i ich oferta przedstawia się całkiem fajnie. Nie miałem czasu nic pograć, ani sprawdzić jak to wygląda w praktyce, bo zacząłem prowadzić własną firmę i sam ledwo wiąże koniec z końcem, mimo, dobrego planera na tuxx.pl ale dziękuje bardzo za fajną recenzję. W wolnej chwili na pewno zajrzę 🙂

 2. avatar
  Piotr
  02/08/2018

  Korzystam z etoro i jestem zadowolony. A teraz dodatkowo jest promocja. Przy otwarciu konta z linka polecającego można otrzymać dodatkowe 100$ na start.
  Warto się zarejestrować choćby własnie z powodu darmowych 100$ 🙂

Zostaw komentarz

eToro – recenzja brokera i opinie traderów

Odwiedź witrynę