Skip to Content

MoneyTotem

— obchodujte chytře, mějte zisk
MoneyTotem je nezávislá komunita obchodníků, ve které může kdokoliv najít spolehlivé makléře a vypracovat nejlepší obchodní strategii – a to vše pro získávání financí na Internetu.
1
XTB
3.75 / 5.0
23,898
obchodníků
2
RoboForex
3.65 / 5.0
23,163
obchodníků
3
eToro
3.95 / 5.0
24,878
obchodníků

Co jsou binární opce?

Binární opce, známé také jako digitální opce, se v poslední době stávají stále populárnějším obchodním nástrojem. Každá opce je spojená s určitým aktivem, například akcií, indexem, měnovým párem, nebo primární cenou produktu. Zisk nebo ztráta každé opce je udávána výkyvem cen aktiv, které jsou s danou opcí spojeny. Binární opce mají předem učenou životnost, ta může trvat hodinu, 15 minut, ale také 60 vteřin, tato životnost začíná s nákupem. Rozdíl v ceně aktiva mezi vstupním a výstupním časem dále udává, za je obchod úspěšný či nikoliv.

70-95% zisk na transakcích

Binární opce nabízejí jedny z nejvyšších výnosů za transakci v rámci finančních nástrojů. Vysoká ziskovost znamená, že i jedna úspěšná transakce vám může pomoci zásadně zvednout vaši původní investici. Díky tomu je také chráněn váš kapitál. Čím vyšší je zisk na jednotlivých transakcích, tím větší je šance zisku na sérii transakcí. Je však nutné mít neustále na paměti, že ziskovost je úzce spojena se zvyšováním úrovně rizika. To znamená, že zatímco si je vše rovné, smlouva o opci s relativně nízkou ziskovostí také znamená vyšší pravděpodobnost ziskových pohybů podkladových aktiv.

Příjmy na rostoucích i klesajících trzích

Binární opce jsou známé jako velmi flexibilní finanční nástroje, a to zejména díky tomu, že jsou schopné mít zisk jak z rostoucích, tak klesajících cen podkladových aktiv. Směr opce je vybírán předem – v tu samou dobu, kdy se vstupuje do obchodu. Opce u snižování ceny na podkladovém aktivu (tzv. “krátká opce”) vám umožní zisk na tzv. “medvědím trhu”, jinými slovy při padání cen. To hraje binárním opcím do karet oproti dalším obchodním nástrojům (například v případě akcií). Tudíž v případě kombinování binárních opcí jak klesajících, tak rostoucích, můžete očekávat mnohem stabilnější stav obchodování, bez ohledu na situaci na trhu.

Obchodní příležitosti 24/7

Kromě devizového trhu nabízí binární opce také obchodní příležitosti 24/7, tím se rozšiřuje spektrum potenciálních příznivých podmínek trhu pro obchodní využití. To také znamená, že je možné obchodování s opcemi zkombinovat s vaší hlavy prací a dalšími každodenními situacemi, pomáhají dodávat extra příjem a tím stabilizovat vaší finanční nezávislost. Je však nutné dodat, že obchodní příležitosti 24/7 jsou dostupné pro taková podkladová aktiva, které jsou přístupná non-stop, tedy zejména měnové páry a komodity na burzách.

Nízký minimální vklad (začínající na €1)

Binární opce vám dovolují trénovat obchodní dovednosti ve velmi malých finančních částkách – počet minimálních binárních opcí, které makléři povolí, může být na minimálním vkladu částky €5, ale také €1. To je výhodné zejména pro nováčky, kteří se tak vyhnou riskování velkých sum peněz v době, kdy se s obchodováním seznamují. V momentě, kdy dokončíte první trénink a budete se cítit více sebevědomí, můžete kontaktovat makléře, který vám nabídne profesionální obchodní nástroje, to je však pojeno s vyšším vkladem.

Případné ztráty a zisky jsou udávané předem

Jednou z hlavních výhod binárních opcí je fakt, že případné zisky a ztráty z každého obchodu jsou známé předem. Díky tomu je možné udávat přesnější řízení rizik při obchodování. Toto zároveň činí tzv. Money management (kontrolu nad stavem účtu během aktivního obchodování finančních nástrojů) mnohem jednodušší. Jinými slovy, přístup k přesné informaci o těchto dvou výsledcích ještě před začátkem obchodování vám pomáhá si určit cenu, kterou jste ochotni do každého obchodu investovat.

Žádné plovoucí spready nebo skryté poplatky

Binární opce mají jeden další specifický nástroj: plnou transparenci cen na každém jednotlivém obchodu. To znamená, že při obchodování nemusíte sledovat každý měnící se spread, (rozdíl mezi nákupní cenou – poptávka, a prodejní cenou – nabídka), výsledkem je větší soustředění na důležitější věci, čímž je například odhadování pohybu ceny podkladového aktiva. Hlavním zdrojem příjmu pro makléře binárních opcí leží v rozdílu mezi odhadovanou ztrátou a odhadovaným ziskem. Jak již bylo zmíněno, tato informace je pro obchodníky k dispozici předem, kromě toho není požadována platba extra provize nebo skrytých poplatků.

Nechat komentář