Skip to Content

IQ Option Eesti: maakleri ülevaade 2024 ja tagasiside

3.9 / 5
Esilehele
RISKIHOIATUS: TEIE KAPITAL VÕIB OLLA OHUS. 83% jaemüügi CFD kontodest kaotab raha.

IQ Option (IQ Broker) asutati alles hiljuti, kuid on juba oma mõneaastase tegutsemisaja jooksul jõudnud kujuneda üheks suurimaks online kauplemisega tegelevatest maaklerfirmadest. Taoline kiire kasv on olnud võimalik tänu ettevõtte kõrgele teenusekvaliteedile ja demokraatilisele lähenemisele. IQ Option (IQ Broker) on teinud kauplemise massidele kättesaadavaks, investeerides samal ajal palju oma platvormi kvaliteeti ja klienditoe teenusesse. Firma pakub ka laia valikut erinevaid kauplemisvahendeid. Euroopa Liidus reguleerib IQ Option’i (IQ Broker) tegevust CySec (litsentsi number 247/14).

1. IQ Option – maakler kõigi jaoks

IQ Option on üks kaasaegsemaid ja mugavamaid online kauplemise platvorme. Selle on välja töötanud grupp juhtivaid kauplejaid, analüütikuid ja IT-spetsialiste.

2. Eelised ja puudused

CySec’i poolt reguleeritud: maaklerit reguleerib CySec, tänu millele on garanteeritud, et kõik pakutavad teenused vastavad EL’i regulatsioonidele.

Mugav kauplemisplatvorm: platvorm on välja töötatud ettevõtte enda poolt, mis võimaldab neil seda vastavalt kauplejate vajadustele hallata ja täiustada.

Madal miinimumdeposiit: kauplemist saab alustada kõigest €20 suuruse deposiidi ja 1$ suuruse miinimumpanusega.

Proovikontod: ettevõte pakub registreeritud kasutajatele võimalust arendada oma kauplemisoskusi, katsetada oma strateegiaid ja harjuda kauplemisplatvormiga ilma sissemakset tegemata.

Suhteliselt väike haridusraamatukogu: videoressursid hõlmavad ainult kõige elementaarsemaid teemasid ja on seetõttu arenenud kauplejate jaoks ebapiisavad.

3. Kauplemise tingimused

IQ Option’i kauplemistingimused on võrreldes teiste Euroopa online kauplemisega tegelevate maakleritega ühed parimad. Miinimumdeposiidi tasemeks on €20, miinimumpanus võib aga olla isegi 1$. Firma pakub ka kõikvõimalikke sisse- ja väljamaksete tegemise viise ning platvorm toetab mitmeid erinevaid maksesüsteeme.

4. Alusvarad

IQ Option pakub 500 alusvara suurust valikut, mille hulka kuuluvad valuutapaarid, suurimad rahvusvahelised aktsiaindeksid, üksikute ettevõtete aktsiad ja väärismetallid. Valik on lai ning katab suurema osa finantsvarade klassidest, andes kauplejatele võimaluse valida just selline kauplemisstrateegia, mis sobib nende personaalsete eelistustega riskitaseme ja kasumlikkuse osas. Loodetavasti jätkab firma valiku laiendamist ka edaspidi, kuna hetkel jääb alusvaravaliku suurus teiste suuremate online kauplemisega tegelevate maaklerite poolt pakutavale veidi alla.

5. Kauplemisplatvorm

Väärib eraldi välja toomist, et erinevalt mitmetest teistest firmadest, on IQ Option investeerinud omaenda kauplemisplatvormi edendamisse. Platvorm on ettevõttesiseselt välja arendatud firma klientide nõudmisi arvesse võttes ning see saab jätkuvalt palju positiivset vastukaja. Platvormi on oma väga kasutajasõbraliku liidese eest pärjatud ka mitmete auhindadega, sealhulgas “Kõige innovaatilisema online kauplemisega tegeleva maakleri” auhinnaga Show FX World poolt ja “Parima kauplemisplatvormi” auhinnaga Forex Award poolt.

IQ Option’i kauplemisplatvorm toimib samaväärselt hästi nii arvutis kui nutiseadmes. Selle kasutajaliides on üles ehitatud dünaamilistele graafikutele, mis näitavad alusvara hindade muutusi reaalajas. IQ Option’i platvormi eristab enamike teiste online kauplemisega tegelevate maaklerite omadest hulk lisafunktsioone, näiteks võimalus erinevate graafikuosade juures sisse või välja suumida ning lisada graafikutele jooni, kõveraid ja teisi kujundeid. Vasakpoolse küljepaneeli kaudu on võimalik näha kauplemise ajalugu, live edetabeleid, uudisvooge, või isegi õppematerjale.

6. Kauplemine nutiseadmete kaudu

IQ Option’i kauplemisrakendus tahvelarvutitele ja nutitelefonidele väärib kindlasti eraldi mainimist. Rakenduse abil on võimalik ‘turul olla’ ka siis, kui te parasjagu tööl ei ole. Mobiilsel platvormil on peaaegu täiesti sama funktsionaalsus mis platvormi täisversioonilgi - ainus erinevus on erinevate liideseelementide asetuses ja suuruses. Mobiilne platvorm on saadaval Androidi ja iOSi kasutajatele ning on tasuta allalaaditav Google Play ja App Store'i kaudu.

7. Proovikonto

Proovikontot saab hakata kasutama kohe peale isikliku konto loomist. Kasutajale antakse 10000$ suurune virtuaalne portfell, mida saab kasutada sama tüüpi tehingute tegemiseks nagu päriskontotki. Ainus erinevus on aga see, et seda ei saa kasutada vahendite väljamaksmiseks. See annab kauplejatele võimaluse katsetada oma strateegiaid ja platvormiga harjuda ilma, et nad peaksid sissemakset tegema. Firma tegi hiljuti võimalikuks ka proovikontole uuesti raha laadimise, seega kui te peaksite kogu oma virtuaalse raha kaotama, on teil võimalik seda juurde lisada. Igal juhul on soovitatav oma strateegiaid katsetada väga väikeste rahasummadega (1-5$ tehingu kohta), et tõeline turutunnetus võimalikult kiiresti kätte saada.

8. Konto avamine

Proovikonto saab sissemakse tegemise abil kergesti päriskontoks muuta. Sel hetkel kustub teie virtuaalne kontojääk ning selle asendab teie deposiidi summa. Päriskonto avamiseks, tuleb teil vajutada rohelisele nupule kodulehe ülemises parempoolses nurgas või samale piirkonnale proovikonto kauplemisliidese ülemises parempoolses nurgas. Konto avamise protsess koosneb kahest etapist - konto loomisest (jätke vahele, kui teil juba on proovikonto) ja raha sissemaksmisest. Esimese etapi saab läbi viia ka oma Facebooki, Google+ või Gmaili konto kaudu. Deposiiti saab teha nii pangakaardi (Visa, MasterCard) kaudu kui ka läbi populaarsemate digitaalsete maksesüsteemide.

9. Väljamaksed

Väljamakset saab teha samuti ükskõik millisel ülalpool mainitud makseviisil. Et väljamakset algatada, tuleb oma konto alt teha sellekohane taotlus ning märkida ära oma isikuandmed ja eelistatud väljamakseviis. Taotluste menetlemine võtab tavaliselt aega kuni kolm tööpäeva; selle aja jooksul võib firma küsida teilt tehingu turvalisuse huvides täiendavaid dokumente, näiteks koopiat isikut tõendavast dokumendist. Taotluse staatust saab jälgida oma konto isiklike andmete alt.

10. Kauplemisoskuste arendamine

IQ Option on silmnähtavalt huvitatud oma klientide finantsteadmiste ja kauplemisoskuste arendamisest. Maakleri veebilehelt võib leida terve hulga interaktiivseid õppematerjale. Lisaks sellele korraldab firma igal nädalal veebiseminare. Siinkohal soovime eraldi välja tuua lühikese kursuse, mis aitab kauplemisplatvormi kasutama õppida. Selle leiab maakleri kodulehelt “Õppevideote” alt, mis on menüüs nimega “Kauplejatele”. Kursus koosneb üheksast peatükist ning demonstreerib kauplemissüsteemi tööpõhimõtteid ja selle erinevaid elemente.

11. Kas peaksin IQ Option’iga kauplema?

IQ Option on nn ‘universaalne’ maakler, kes on teinud kauplemise mugavaks ja ligipääsetavaks. Viimastele mõeldes pakub platvorm mitmeid eelised, samuti on olemas hulgaliselt funktsioone graafikute kohandamiseks ning väga kasutuskõlbulik mobiilne rakendus. Veidi piiratud valik alusvarasid võib aga piirata ka kauplemisstrateegia valikut. Miinimumdeposiidi tase on madal ning saadaval on täieliku funktsionaalsusega proovikonto (mis on online kauplemisega tegelevate maaklerite hulgas üsna haruldane), samuti kasutajasõbralik ja paindlik platvorm suure hulga õppematerjalidega.

RISKIHOIATUS: TEIE KAPITAL VÕIB OLLA OHUS. 83% jaemüügi CFD kontodest kaotab raha.

Kauplejate kommentaarid: IQ Option

Kommentaarid maaklerist IQ Option
( 1 )
Kasutajate hinnang: 4.4 / 5

1 kommentaar:

  1. avatar
    Sergei
    03/07/2018

    Alats juulist 2018 ei saa tava kaupleja optsioonidega kaubelda.

Jäta kommentaar

IQ Option Eesti: maakleri ülevaade 2024 ja tagasiside

Esilehele