Skip to Content

IQ Option Slovensko: recenzia a skúsenosti s brokerom 2024

4.1 / 5
Navštíviť stránku
UPOZORNENIE NA RIZIKO: VÁŠ KAPITÁL MÔŽE BYŤ OHROZENÝ. 83% retailových CFD účtov stráca peniaze.

Spoločnosť IQ Option (IQ Broker) bola založená pomerne nedávno, ale aj počas niekoľkých rokov pôsobenia, sa jej podarilo stať sa jedným z najväčších online obchodných brokerov. Hlavným faktorom, ktorý ovplyvnil taký rýchly rast, je kombinácia vysokokvalitných služieb a demokratického prístupu. Spoločnosť IQ Option (IQ Broker) sprístupnila obchodovanie masám, a zároveň veľa investovala do kvality svojej platformy, servisu a služby podpory a tiež ponúka množstvo nástrojov na obchodovanie.
Broker IQ Option.com regulovaný komisiou CySec (číslo licencie 247/14).

1. IQ Option – broker pre každého

Jedna z najmodernejších a najkomfortnejších onlineobchodných platforiem, ktorá bola vyvinutá skupinou špičkových obchodníkov, analytikov a IT špecialistov umožňuje IQ Options ponúkať vysokú úroveň obchodovania a veľké obchodné príležitosti. Platforma ponúka klasické finančné aktíva rôznych kategórií: meny, akcie.

2. Výhody a nevýhody

Regulovaná CySec: tento broker je regulovaný komisiou CySec, čo zaručuje, že všetky služby sú poskytované podľa predpisov EÚ.

Pohodlná obchodná platforma: je to vlastná platforma spoločnosti, čo umožňuje udržiavať, modernizovať a prispôsobovať ju potrebám obchodníkov.

Nízky minimálny vklad: môžete začať obchodovať s vkladom už od len €20 s minimálnou ponukou $1.

Demo účty: táto spoločnosť ponúka každému registrovanému používateľovi možnosť bezplatne rozvíjať svoje obchodné zručnosti, otestovať svoje stratégie a zvyknúť si na obchodnú platformu.

Relatívne malá vzdelávacia knižnica: zdroje videa pokrývajú iba tie najzákladnejšie témy, a preto sú pre pokročilejších obchodníkov nedostatočné.

3. Obchodné podmienky

IQ Option ponúka skoro najlepšie obchodné podmienky na európskom trhu v porovnaní s inými online obchodnými brokermi. Minimálna hranica vkladu je €20, zatiaľ čo minimálna hodnota obchodu môže byť iba 1 USD. Broker tiež ponúka množstvo spôsobov vkladania/výberu peňazí prostredníctvom rôznych platobných systémov.

4. Podkladové aktíva

IQ Option ponúka možnosť výberu z viac ako 500 aktív, čo zahŕňa menové páry, najväčšie medzinárodné akciové indexy, akcie jednotlivých spoločností a drahé kovy. Takýto široký výber pokrýva väčšinu tried finančných aktív a poskytuje obchodníkom príležitosť vybrať si obchodné stratégie podľa ich osobných preferencií a zároveň zohľadniť riziko a ziskovosť. Dúfame, že v budúcnosti spoločnosť bude pridávať ďalšie možnosti výberu, keďže v súčasnosti je výber aktív stále mierne nižší ako u iných veľkých online obchodných brokerov.

5. Obchodná platforma

Stojí za zmienku, že, na rozdiel od mnohých ďalších spoločností, IQ Option investovala do vývoja svojej vlastnej obchodnej platformy, ktorá bola vyvinutá interne, aby vyhovovala potrebám klientov spoločnosti. Táto platforma stále získava chválu a ocenenia za vysoko prívetivé užívateľské rozhranie.

Obchodná platforma IQ options funguje rovnako dobre na počítačoch ako aj na mobilných zariadeniach. Jej rozhranie je založené na dynamických grafoch, ktoré ukazujú vývoj cien aktív v reálnom čase. Jedným z hlavných rozdielov medzi platformou IQ Option a väčšinou ostatných online obchodných brokerov je súbor ďalších funkcií, ako napríklad priblíženie / oddialenie rôznych častí grafu, kreslenie čiar, kriviek a ďalších obrázkov na grafoch. Bočný panel na ľavej strane je možné nastaviť tak, aby sa tam zobrazovali história obchodovania, aktuálne rebríčky, správy alebo dokonca vzdelávacie materiály.

6. Mobilné obchodovanie

Určite stojí za spomenutie obchodná aplikácia IQ Option pre tablety a smartfóny. Umožňuje vám zostať "na trhu" aj vtedy, keď nie ste v práci. Táto mobilná platforma je takmer rovnako funkčná ako jej plná verzia, jediný rozdiel spočíva v rozložení obrazovky a veľkosti jednotlivých prvkov rozhrania. Táto platforma je k dostupná pre systémy Android a iOS a dá sa stiahnuť zadarmo z Google Play a App Store.

7. Demo účet

Bezplatný demo účet bude dostupný ihneď po vytvorení osobného účtu a umožní vám prístup k virtuálnemu vkladu vo výške 10000 USD. Tento účet umožňuje vykonávať všetky typy obchodov, ktoré sú k dispozícii pre používateľov reálnych účtov, okrem výberu finančných prostriedkov. To dáva obchodníkom možnosť otestovať svoje obchodné stratégie a zvyknúť si na platformu bez nutnosti peňažného vkladu.

Stojí za zmienku, že spoločnosť nedávno zaviedla možnosť dopĺňať demo účty, čo znamená, že ak stratíte všetky virtuálne peniaze, budete môcť pridať ďalšie virtuálne peniaze. V každom prípade je vhodné testovať svoje stratégie najskôr s použitím malých súm (1-5 USD za obchod), aby ste čo najskôr prišli na chuť obchodovaniu.

8. Otvorenie účtu

Každý demo účet môže byť ľahko premenený na skutočný prostredníctvom vloženia na neho skutočných peňazí. V tomto prípade virtuálna suma na vašom účte zmizne a váš zostatok sa bude rovnať vášmu vkladu. Ak chcete otvoriť skutočný účet, musíte kliknúť na zelené tlačidlo v pravom hornom rohu domovskej stránky brokera, alebo na tú istú oblasť v pravom hornom rohu obchodného rozhrania demo účtu. Proces sa skladá z dvoch fáz - vytvorenie účtu (preskočte, ak už máte demo účet) a vloženia peňazí. Prvý krok môžete vykonať aj pomocou svojich účtov Facebook, Google+ alebo Gmail. Peniaze môžete vložiť prostredníctvom bankovej karty (Visa, MasterCard) alebo prostredníctvom niektorých najpopulárnejších systémov digitálnej platby.

9. Výber finančných prostriedkov

Prostriedky si môžete stiahnuť ktorýmkoľvek spôsobom z uvedených vyššie pre vloženia peňazí. Pre výber peňazí musíte požiadať o tom z rozhrania účtu, pričom musíte zadať osobné informácie a preferovaný spôsobom výberu. Spracovávanie požiadavky trvá zvyčajne 1 deň; počas tejto doby spoločnosť môže požadovať dodatočné dokumenty na zabezpečenie transakcie. Napríklad sken dokladov totožnosti. Stav vašej žiadosti môžete sledovať vo vašom osobnom priestore na vašom účte.

10. Vzdelávanie obchodníkov

IQ Option sa do značnej miery zameriava na zvýšenie úrovne finančného vzdelávania a obchodných zručností svojich klientov. Na ich webovej stránke nájdete množstvo interaktívnych učebných materiálov. Okrem toho by sme sa chceli zmieniť o krátkom tréningovom kurze, ktorého cieľom je pomôcť človeku naučiť sa využívať obchodnú platformu. Môžete ho nájsť v sekcii Video tutoriály v ponuke "Pre obchodníkov" na domovskej stránke brokera. Kurz pozostáva z 9 kapitol, ktoré preukazujú princípy fungovania a prvky obchodného systému brokera.

11. Mal by som obchodovať s IQ Option?

IQ Option je "univerzálnym" brokerom, ktorý zabezpečuje pohodlné a dostupné obchodovanie. Obchodníci ocenia výhody, ako aj sady funkcií na prispôsobenie grafov, ale aj dobre použiteľnú mobilnú aplikáciu. Avšak mierne obmedzený výber kľúčových aktív môže tiež obmedziť voľbu obchodnej stratégie. Obchodníci získajú z tejto platformy čo najviac - nízka výška minimálneho vkladu a plne funkčný demo účet (čo je pomerne rarita medzi online obchodnými brokermi), ako aj užívateľsky prívetivá a flexibilná platforma s množstvom vzdelávacích materiálov.

UPOZORNENIE NA RIZIKO: VÁŠ KAPITÁL MÔŽE BYŤ OHROZENÝ. 83% retailových CFD účtov stráca peniaze.

Recenzie na IQ Option

Komentáre o IQ Option
( 0 )
Užívateľské hodnotenie: 3.8 / 5

Komentovať

IQ Option Slovensko: recenzia a skúsenosti s brokerom 2024

Navštíviť stránku