Skip to Content

IQ Option Polska: recenzja brokera i opinie traderów 2024

4.5 / 5
Odwiedź witrynę
OSTRZEŻENIE O RYZYKU: TWÓJ KAPITAŁ MOŻE BYĆ ZAGROŻONY. 83% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

IQ Option (IQ Broker) jest stosunkowo nowym zjawiskiem, lecz już w zaledwie kilka lat od swojej premiery przekształcił się w jedną z najważniejszych firm maklerskich na gruncie inwestowania online w Europie. Kluczowym czynnikiem odpowiadającym za tak szybki rozwój jest połączenie wysokiej jakości świadczonych usług z w pełni egalitarnym podejściem. IQ Option (IQ Broker) zdołał uczynić trading dostępnym dla mas, nie zapominając przy tym o ciągłym podnoszeniu jakości platformy oraz usług pomocy i wsparcia, a także wyposażając graczy w szereg narzędzi tradingowych. Funkcjonowanie IQ Option (IQ Broker) w obrębie UE reguluje CySec (licencja nr 247/14).

1. IQ Option – broker dla każdego

Stworzony przez grupę wiodących analityków maklerskich i wyspecjalizowanych informatyków, IQ Options stanowi jedną z najbardziej nowoczesnych i wygodnych platform tradingowych w zakresie inwestycji online, oferując wysoki poziom możliwości tradingowych. Platforma oferuje klasyczne mozliwości inwestowania online pod postacią szeregu odmiennych kategorii aktywów (walut, akcji).

2. Wady i zalety

Regulowany przez CySec: broker kontrolowany przez CySec - gwarancja, ze świadczone usługi spełniają wszystkie wymogi UE.

Wygodna platforma tradingowa: wyłączna własność firmy upoważnionej do utrzymywania obecnego poziomu i polepszania jakości świadczonych usług, dostosowując je do potrzeb traderów.

Najniższy możliwy depozyt: możliwość gry maklerskiej już od zaledwie 20€ przy bidzie o wartości min. 1€.

Konta demo: za pośrednictwem tej opcji firma oferuje każdemu z zarejestrowanych użytkowników możliwość rozwoju swoich umiejętności tradingowych, ich testowania i zdobywania obycia w korzystaniu z platformy tradingowej bez konieczności uiszczania depozytu.

Stosunkowo mała biblioteka edukacyjna: zasoby wideo obejmują tylko najbardziej podstawowe tematy, więc są niewystarczające dla bardziej zaawansowanych handlowców.

3. Warunki tradingu

IQ Option oferuje jedne z najlepszych warunków tradingowych w zestawieniu z innymi brokerami. Minimalny depozyt opiewa na kwotę €20, podczas gdy najniższy bid to zaledwie €1. Mamy tutaj do czynienia z licznymi opcjami deponowania i wypłacania środków przy użyciu różnorodnych systemów płatności.

4. Dostępne aktywa

IQ Option oferuje wybór spomiędzy ponad 500 rodzajów aktywów; par walut, największych międzynarodowych wskaźnikach akcyjnych, akcjach niezależnych spółek i metali szlachetnych. Tak szeroki wybór zaspokaja zapotrzebowanie na praktycznie każdy rodzaj finansowych aktywów i pozwala traderom oprzeć ich strategie na systemie zależnym od indywidualnych preferencji uwzględniających możliwe ryzyko i korzyści. Mamy nadzieję, że w przyszłości firma nie poprzestanie na obecnie istniejących sekcjach, ale poszerzy ofertę o dodatkowe aktywa: aktualnie dostępna pula aktywów jest nieco mniejsza niż ta oferowana przez innych brokerów na rynku inwestycji online.

5. Platforma tradingowa

Warto nadmienić, że w przeciwieństwie do większości firm tego typu, IQ Option dokonało inwestycji w rozwój własnej platformy, sprawiając, że teraz odpowiada ona oczekiwaniom wielu spośród jej klientów. Platforma obrasta w prestiż, zdobywając liczne wyróżnienia dzięki swojemu wysoce przyjaznemu w obsłudze interfejsowi.

Platforma tradingowa IQ options działa równie sprawnie na PC i urządzeniach mobilnych. Oparty na dynamicznych wykresach interfejs demonstruje rozwój cen aktywów w czasie rzeczywistym. Głównym aspektem, który wyróżnia IQ Options na tle innych platformy handlowe jest zestaw dodatkowych funkcji takich jak przybliżanie i oddalanie wykresu, rysowanie linii, krzywych i innych figur na tle wykresu. Panel boczny po lewej stronie umożliwia wyświetlanie historii tradingowej, pokazywanie na żywo tabeli liderów, wiadomości, a nawet materiałów edukacyjnych.

6. Trading przy użyciu urządzeń mobilnych

Aplikacja tradingowa IQ Option na tablety i smartfony z pewnością zasługuje na Twoją uwagę. Pozwala ona, byś nie opuszczał rynku nawet wtedy, gdy aktualnie nie pracujesz. Platforma mobilna niemal w niczym nie ustępuje na poziomie funkcjonalności swojej pełnej wersji, różniąc się jedynie layoutem oraz rozmiarami poszczególnych elementów. Platforma dostępna jest dla użytkowników systemów Android i iOS za pośrednictwem Google Play i App Store’a.

7. Konto demo

Dostęp do darmowego konta demo zyskujesz już w chwili zarejestrowania się w serwisie. Pozwala Ci ono korzystać z wirtualnego funduszu w wysokości 10000 euro. Dzięki temu masz możliwość wnikliwego przyjrzenia się wszystkim rodzajom transakcji dostępnych dla użytkowników prawdziwych kont , z wyjątkiem wypłaty środków. Pozwala to również traderom na przetestowanie swoich strategii i obycie się z platformą bez konieczności deponowania pieniędzy. Firma wprowadziła ponadto opcję aktualizacji kont demo: po stracie wirtualnych funduszy możesz je doładować o dodatkową kwotę. Zaleca się, by testowanie nowych strategii rozpoczynać o niskich sum (jednorazowo 1 do 5 euro) i tym samym niezwłocznie poczuć przedsmak prawdziwego rynku.

8. Otwieranie konta

Każde konto demo można łatwo przetransformować w prawdziwe konto, deponując na nim pewną sumę. Suma wirtualnych funduszy zniknie, a Twoje saldo stanie się równe wysokości realnie zdeponowanych środków. Aby utworzyć prawdziwe konto, należy kliknąć na zielony przycisk w prawym górnym rogu strony startowej brokera bądź na ten sam obszar w prawym górnym rogu w obrębie tradingowego konta demo. Na proces składają się dwa etapy: stworzenie konta (pomijane w przypadku posiadania konta demo) i zdeponowanie pieniędzy. Pierwszy krok może też zostać wykonany za pośrednictwem Facebooka, Google+ czy kont Gmail. Pieniądze mogą zostać zdeponowane przy użyciu karty bankomatowej (Visa, MasterCard) bądź jednego z popularnych systemów płatniczych.

9. Wypłata funduszy

Fundusze mogą zostać wypłacone na dowolny ze sposobów wymienionych przy opisie form deponowania pieniędzy. Aby zainicjować proces wypłaty, należy wypełnić formularz dostępny z poziomu konta, uzupełniając go o informacje osobiste u preferowane sposoby wypłaty. Aplikacja potrzebuje z reguły trzech dni na ukończenie procesu przetwarzania: w tym czasie firma może poprosić Cię o dodatkowe dokumenty konieczne dla zabezpieczenia transakcji, pośród nich skan dowodu tożsamości. Status aplikacji może być śledzony z poziomu przestrzeni osobistej na Twoim koncie.

10. Trening handlowca

IQ Option skupia się nade wszystko na zwiększaniu świadomości finansowej i podnoszeniu poziomu umiejętności handlowych swoich klientów. Na ich stronie znaleźć można liczne, interakcyjne materiały szkoleniowe Ponadto, firma prowadzi cotygodniowe dedykowane seminaria. Proponuje również krótki kurs nastawiony na dostarczanie pomocy w zakresie obsługi platformy tradingowej. Skorzystać można z niego za pośrednictwem “Video tutoriali” dostępnych w dziale “Dla traderów” na stronie głównej brokerów. W skład kursu wchodzi 9 rozdziałów demonstrujących główne zasady przeprowadzania operacji i przedstawiających elementy systemu tradingowego brokera.

11. Czy powinienem handlować, korzystając z IQ Option?

IQ Option jest powszechnie dostępnym traderem, który zdołał uczynić handel wygodnym. Ci ostatni z pewnością docenią korzyści, jakie niesie za sobą korzystanie zestawu funkcji nastawionych na personalizację wykresów, a także wygodnej aplikacji mobilnej. Niestety dość ograniczony wyjściowo zestaw zestaw podstawowych aktywów może przyczyniać się do zubożenia zakresu strategii tradingowych. Niski depozyt początkowy, w pełni funkcjonalne konto demo, a także przyjazną i elastyczną platformę uposażoną w szereg materiałów szkoleniowych.

OSTRZEŻENIE O RYZYKU: TWÓJ KAPITAŁ MOŻE BYĆ ZAGROŻONY. 83% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

Recenzja IQ Option

Komentarze na temat IQ Option
( 1 )
Rating użytkownika: 3.9 / 5

1 komentarz

  1. avatar
    Sebastian
    16/01/2018

    Czy przy wypłacie fundszy można posługiwać się paszportem do zwerywikowania tożsamość czy tylko dowodem osobistym????

Zostaw komentarz

IQ Option Polska: recenzja brokera i opinie traderów 2024

Odwiedź witrynę