Skip to Content

IQ Option Česko: recenze a ohlas makléřů 2024

4.5 / 5
Zobrazit web
83% účtů retailových investorů ztrácí peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty peněz.

IQ Option (IQ Broker) bylo založeno poměrně nedávno, přesto má však za sebou pár let fungování. Za tu dobu dokázalo vybudovat jednu z největších obchodní platformy. Hlavním faktorem, díky kterému mohl takový růst vzniknout, je kombinace služeb vysoké kvality a demokratického přístupu. IQ Option (IQ Broker) zpřístupnila obchodování masám, v tu samou dobu však společnost mnohé investovala do zkvalitnění své platformy. Nechybí ani poradenské a pomocné služby, ale také nabídka mnoha různých obchodních nástrojů. V rámci EU jsou IQ Option (IQ Broker) regulovány od CYSec (licenční číslo 247/14) a řídí se normami od MiFID.

Ocenění a sponzorství
rewards

1. IQ Option – makléř pro každého

Jedna z nejmodernějších a nejpohodlnějších obchodní platformy, která byla vyvinuta skupinou předních obchodníků, analytiků a IT specialistů. Díky tomu IQ Option nabízí vysokou úroveň obchodních příležitostí. Platforma nabízí v různých kategoriích aktiv (měny, burzy).

2. Výhody a nevýhody

Regulováno CySec: tento makléř je regulován díky CySec, což garantuje, že veškeré poskytované služby dodržují regulace EU.

Vhodná platforma pro obchodování: jedná se o vlastní platformu společnosti, díky tomu může být stále vylepšována a upravována pro potřeby obchodníků.

Nízký minimální vklad: můžete začít obchodovat se vkladem tak nízkým, jakým je částka €20, minimální příhoz je poté €1.

Demo účty: tato společnost nabízí každému registrovanému členovi možnost vyvíjet své obchodní schopnosti, zkoušet vlastní strategie, ale také si zvyknout na obchodní platformu, a to bez nutnosti placeného vkladu.

Soutěže obchodníků: časté turnaje se staly pro tuto společnost velkou pomocí při vytváření vlastní komunity. V této komunitě je každý obchodník motivován k vyvíjení svých obchodních dovedností, ale také k zisku peněžitých výher. Tyto turnaje se konají každý týden, a to jak bezplatné, tak ty, kde je nutné zaplatit vstupní poplatek.

Relativně malá vzdělávací knihovna: zdroje videa pokrývají pouze nejzákladnější témata, a proto jsou pro pokročilejší obchodníky nedostatečné.

3. Podmínky obchodování

Oproti jiným obchodní platformy nabízí IQ Option jedny z nejlepších podmínek. Minimální mezní práh vkladu je €20, zatímco minimální příhoz může být €1. Nabízí také mnoho způsobů jak vložit/vybrat peníze, což zahrnuje hned několik systémů platebních možností.

4. Podkladová aktiva

IQ Option nabízejí vice než 500 druhů aktiv, ty zahrnují měnové páry, největší mezinárodní Burzové indexy, burzy individuálních společností a drahé kovy. Takto široký výběr je schopen pokrýt většinu tříd finančních aktiv a poskytuje obchodování s možností vybrat si obchodní strategii podle vlastních preferencí a s vědomím o postupovaných rizicích a ziskovosti. Doufejme, že bude společnost do tohoto zajímavého výběru stále přidávat. V tuto chvíli je výběr aktiv lehce pod úrovní nabídek jiných velkých obchodní platformy.

5. Obchodní platforma

Je nutné zmínit, že oproti ostatním firmám investovali IQ Option do své vlastní obchodní platformy. Ta byla navržena v rámci společnosti a je tak přizpůsobena potřebám jejich klientů.

Obchodní platforma IQ Option funguje stejně dobře jak na PC, tak na telefonních zařízeních. Její rozhraní je založeno na dynamických grafech, které zobrazují vývoj aktiv ve skutečném čase. Jedním z hlavních rozdílů mezi platformou IQ Option a ostatními je nabídka extra funkcí. Mezi těmi je například přiblížení/oddálení různých částí, kreslení linek, křivek a dalších figur v rámci grafů. Panel umístěný po levé straně může být nastaven tak, aby zobrazoval historii obchodování, současné vedoucí tabulky nebo dokonce vzdělávací materiály.

6. Obchodování za pomocí mobilních zařízení

Obchodní aplikaci IQ Option pro tablety a chytré telefony rozhodně musíme zmínit. Dovoluje vám se zdržovat “na trhu” zatímco jste například v práci. Tato mobilní platforma je téměř stejně tak funkční, jako její plná verze. Jediného rozdílu si všimnete v umístění jednotlivých funkcí a jejich velikostí v rámci rozhraní. Tato platforma je dostupná na zařízeních Android a iOS, stáhnout ji můžete bezplatně na Google Play a App Store.

7. Demo účet

Bezplatný demo účet je vám k dispozici ihned poté, co si vytvoříte vlastní účet. Ten vám dále dává přístup k virtuálnímu kufříku s obnosem €1000. Díky tomu si můžete vyzkoušet veškeré operace, kterých mohou uživatelé využít na skutečných účtech. Obchodníci si tak mohou vyzkoušet obchodní strategie a platformy bez toho, aby museli vkládat jakékoliv peníze. Za zmínku stojí také nedávno představená možnost navýšit demo účet, to znamená, že pokud přijdete o veškeré virtuální peníze, můžete jednoduše přidat další. V každém případě se doporučuje vyzkoušet své strategie na malém obnosu peněz (€1-5 za obchod), díky tomu nejlépe poznáte náplň trhu.

8. Založení účtu

Jakýkoliv demo účet může být jednoduše změněn na účet skutečný, a to vložením financí. V takovém případě suma virtuálních peněz zmizí a váš zůstatek bude odpovídat danému vkladu. Abyste si mohli založit skutečný účet, musíte kliknout na zelené tlačítko umístěné v pravém horním rohu makléřovi domovské stránky, nebo kliknutím na to samé místo v rozhraní demo účtu. Tento proces se dále skládá ze dvou kroků – vytvoření účtu (krok je přeskočen při existenci demo účtu) a vložení financí. První krok můžete realizovat také pomocí vašeho Facebook, Google+, nebo Gmail účtu. Peníze mohou být vloženy skrze platební kartu (Visa, MasterCard) nebo za pomocí některých dalších oblíbených systémů digitální platby.

9. VIP účty

Obchodníci, kteří jsou obeznámeni sobchodní platformy, mají možnost si zaregistrovat takzvané VIP účty (více se dozvíte na stránce IQ Option), díky těm budete mít bezplatný přístup k pravidelným aktualizacím obchodních signálů, osobnímu manažerovi, a rychlejšímu výběru financí (během 24 hodin). VIP účty jsou k dispozici u vkladů vyšších než €3000.

10. Výběr financí

Finance mohou být vybírány jakýmkoliv způsobem popsaným výše (pro vklady). Aby mohl tento proces začít, je nutné podat žádost přímo ve vašem účtu, a to spolu s poskytnutím osobních údajů a preferovaným způsobem výběru. Zpracování těchto žádostí většinou zabere až tři pracovní dny. Během této doby si může společnost vyžádat některé další dokumenty potřebné k zabezpečení transakce. Mezi těmito dokumenty mohou být například doklady totožnosti. Ve vašem osobním účtu můžete sledovat také stav dané žádosti.

11. Trénink obchodníka

IQ Option se docela dost zaměřují i na zvyšování úrovně finančního povědomí a obchodních dovedností svých klientů. Na jejich webové stránce můžete najít mnoho interaktivních výukových materiálů. K tomu ještě společnost pořádá každý týden online semináře navržené. Kromě toho bychom rádi zmínili také krátký trénink zaměřený na seznámení se s platformou. Dostat se k němu můžete přes sekci “Video instrukce” v kategorii “Pro Obchodníky”, ta se nachází v menu na domovské stránce makléře. Tento kurz má 9 částí, které vám názorně ukáží principy operací a prvky obchodovacího systému makléřů.

12. Měl/a bych obchodovat s IQ Option?

IQ Option je “univerzální” makléř, který učinil obchodování praktické a přístupné. Obchodníky potěší výhody VIP účtu, ale také sada funkcí, díky kterým mohou upravovat grafy, potěší také uživatelsky vcelku přátelská mobilní aplikace. Nicméně, poměrně limitovaný výběr základních aktiv může omezit vaše obchodní strategie. Minimální vklad je nízký, můžete využít funkčního demo účtu, ale také uživatelsky přístupnou platformou s velkým počtem vzdělávacích materiálů.

83% účtů retailových investorů ztrácí peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty peněz.

Recenze IQ Option

Komentáře o IQ Option
( 0 )
Hodnocení uživatelů: 4.3 / 5

Nechat komentář

IQ Option Česko: recenze a ohlas makléřů 2024

Zobrazit web