Skip to Content

Plus500 – Recenzia a skúsenosti s brokerom

4.6 / 5
Navštíviť stránku
79% maloobchodných účtov CFD stráca peniaze

VAROVANIE RIZIKO: Pri obchodovaní CFD s týmto poskytovateľom stráca 79% z účtu retailových investorov peniaze. Mali by ste zvážiť, či si môžete dovoliť riskovať stratu svojich peňazí.

Plus500 je obchodná platforma na obchodovanie CFD (Contract For Difference). Bola založená v roku 2008 a jej vlastníkom je spoločnosť Plus500 Ltd, evidova Londýnskej akciovej burzy (London Stock Exchange-LSE). Ústredie spoločnosti sa nachádza a hlavné aktivity vyvíja v meste Haifa v Izralei, Dcérske spoločnosti sa nachádzajú v Austrálii, na Cypre a v Spojenom Kráľovstve. Spoločnosť bola založená Galom Haberom, Alonom Gonenom, Eladom Ben-Izhakom, Shlomi Weizmannom, Omerom Elazarim and Shimonom Soferom z Technologického inštitútu Technion. Obchodná platforma Plus500 umožňuje obchodníkom obchodovať CFD kontrakty na viac ako 2000 rôznych finančných nástrojoch, komoditách, akciách, ETF, indexoch a opciách bez nutnosti investovať do príslušného podkladového aktíva.

1. Všeobecné informácie

Značka Plus500 je vo vlastníctve spoločnosti evidovanej v AIM s názvom Plus500 Ltd, ktorá vykonáva svoju činnosť prostredníctvom 3 hlavných dcérskych spoločností: Plus500 UK Ltd je autorizovaná a regulovaná Úradom pre finančné správanie (Financial Conduct Authority – FCA) (FRN 509909).

Plus500CY LTD je autorizovaná a regulovaná Cyperskou komisia pre reguláciu predaja cenných papierov (CySEC)(Licencia č. 250/14).
Plus500 AU Pty Ltd, ACN 153 301 681, AFSL # 417727, vydaná Austrálskou komisiou pre cenné papiere a investície autorizuje spoločnosť poskytovať produkty spoločnosti rezidentom Austrálie.
Licencia na vydanie derivátov na Novom Zélande, FSP #. 486026 autorizuje spoločnosť poskytovať produkty spoločnosti rezidentom Nového Zélandu. Plus500 AU Pty Ltd, taktiež autorizovaná ako Poskytovateľ Finančných Služieb v Južnej Afrike, FSP 47546.

V Izraeli je spoločnosť Plus500IL Ltd regulovaná Izraelským úradom cenných papierov.

2. Výhody a nevýhody

Regulácia vo viacerých jurisdikciách: Vďaka regulácii v rôznych končinách sveta môžu obchodníci využívať služby spoločnosti prakticky kdekoľvek.

Široké spektrum obchodovateľných nástrojov: Broker ponúka možnosť obchodovania CFD kontraktov na viac ako 2000 rôznych nástrojoch ako forex, akcie komodity, indexy.

Bezplatný demo účet: Neobmedzený demo účet pre obchodníkov na testovanie produktu pred tým, ako začnú reálne obchodovať.

Malé spready: Jedny z najmenších spreadov na trhu.

Nemožnosť výberu z viacerých obchodných účtov: K dispozícii je len jeden typ obchodného účtu, ktorý pokrýva všetky aktivity. Toto môže byť nevýhodou pre pokročilých obchodníkov, ktorí majú náročnejšie požiadavky, než začiatočníci.

Nepodporuje automatické obchodovanie: Pre takú dobre rozvinutú spoločnosť sa zdá byť nepravdepodobné, že by nemali v pláne ponúknuť obchodníkom možnosť automatického obchodovania, snáď sa táto možnosť v najbližšej dobe v platforme objaví.

3. Podmienky obchodovania

Čo sa týka obchodných podmienok na Plus500, broker uplatňuje len niekoľko provízií. Poplatkom je v podstate rozdiel medzi cenou PONUKY a cenou DOPYTU, nazývaný spread. Spready, ktoré Plus500 ukladá svojim obchodníkom, môže byť pevné alebo dynamické. Minimálny spread na páre EUR/USD je dynamický. Spread na páre GBP/USD je vyšší, zatiaľ čo typický spread na páre USD/JPY je dynamický. Celkovo sú spready spoločnosti Plus500 primerane konkurencieschopné. Existuje poplatok za financovanie cez noc, poplatok za menovú konverziu, zaručený stop príkaz a poplatok za neaktivitu. Viac informácií nájdete na stránke Brokers.

4. Podkladové aktíva

Ako už bolo spomenuté, Plus500 ponúka CFD pre viac ako 2000 rôznych typov nástrojov, ktorých zoznam je príliš početný. Zoznam týchto nástrojov, z dôvodu rozsiahlosti, na tomto mieste neuvádzame. Uvedieme len, že zoznam zahŕňa akcie, ETF, menové páry, trhové indexy, komodity a opcie. V závislosti od aktíva, s ktorými sa obchoduje, môže byť pákový efekt nastavený až na 1:30.

5. Obchodná platforma

Plus500 používa proprietárnu (vlastný vývoj) obchodnú platformu. Táto je k dispozícii v troch verziách – klient pre stolné počítače a notebooky, vo webovom rozhraní a verzia optimalizovaná pre mobilné zariadenia. Hoci nemožno poprieť, že väčšina brokerov ponúka svojim klientom podobné možnosti v obchodnej platforme, Plus500 sa líši v jednom hlavnom aspekte. Pri prechode z jednej verzie platformy Plus500 na druhú sa obchodníci môžu nemusia cítiť dezorientovaní.

Spomedzi obchodných platforiem poskytovanými spoločnosťou Plus500 je WebTrader najobľúbenejšou obchodnou platformou medzi obchodníkmi v Európe a v Ázii. Je to najmä preto, že táto verzia nevyžaduje stiahnutie a inštaláciu špeciálneho softvéru na počítač, ale je hneď k dispozícii na použitie v internetovom prehliadači. Pri použití verzie WebTrader obchodník musí dbať len na aktualizáciu internetového prehliadača, aby mal zabezpečený prístup k obchodnej platforme.

6. Mobilné obchodovanie

Platforma Plus500 mobile trader je taktiež populárna medzi klientami spoločnosti Plus500’s. Optimalizovaný pre zariadenia s iOS a Android, je Mobile Trader k dispozícii na App Store a Google Play Store. Mobile Trader umožňuje klientom Plus500 využívať všetky novinky finančných trhov, kdekoľvek sa nachádzajú.

7. Demo účet

Služba Plus500 poskytuje potenciálnym aj existujúcim klientom možnosť otvoriť demo účet. Demo účet nie je časovo obmedzený, čo z neho robí užitočný nástroj na testovanie obchodných stratégií. Na otvorenie demo účtu stačí vyplniť registračný formulár na stránke spoločnosti, v ktorom treba vybrať demo režim. Prístup k demo účtu budete mať ihneď po ukončení registrácie.

8. Typy účtov

Okrem demo účtu poskytuje spoločnosť Plus500 svojim klientom iba jeden štandardný typ obchodného účtu. Na otvorenie štandardného účtu sú obchodníci povinní vykonať minimálny vklad vo výške 100 USD.

9. Otvorenie účtu

Otvorenie obchodného účtu v spoločnosti Plus500 je jednoduchý a rýchly proces. Najprv musíte vyplniť registračný formulár a odoslať ho spoločnosti Plus500. V ďalšom kroku musíte vykonať aspoň minimálny vklad na svoj obchodný účet, a po jeho pripásaní na účet môžete začať obchodovať. Klientom, ktorý majú otvorený demo účet, stačí vykonať vklad, čím sa účet zmení na obchodný, a klienti môžu začať reálne obchodovať.

Upozorňujeme, že obchodníci môžu byť pri otváraní obchodného účtu požiadaní o zaslanie kópií dokladov totožnosti. Ak nie sú doklady totožnosti požadované pri otváraní účtu, budú vyžiadané pri prvom výbere.

10. Výber prostriedkov z účtu

Spoločnosť Plus500 poskytuje svojim klientom viacero možností na vykonávanie vkladov a výberov prostriedkov z obchodného účtu. Medzi tieto metódy patria platba kreditnou/debetnou kartou, elektronické peňaženky, ako napríklad PayPal, či Skrill, ale aj klasický bankový prevod. Čas potrebný na spracovanie žiadosti o výber je zvyčajne do 3 dní. Príjemca platby však musí počítať aj s časom potrebným na realizáciu prevodu finančnými inštitúciami, ako je banka, alebo operátor elektronickej peňaženky.

Žiadosť o výber sa iniciuje kliknutím na "Správa finančných prostriedkov" a potom na "Výber". Následne vyberte spôsob výberu. Po vyplnení všetkých požadovaných údajov stačí kliknúť na tlačidlo Odoslať, čím začali proces spracovania žiadosti. Treba poznamenať, že každá žiadosť o výber sa začne spracovávať len vtedy, ak je na účte minimálne čiastka rovná požadovanej sume výberu. Navyše, ak je to možné, Plus500 sa vždy pokúsi odoslať vyberané prostriedky rovnakou metódou, aká bola použitá pri vklade. Tento princíp má zabezpečiť, aby prevod finančných prostriedkov spĺňal všetky požadované nariadenia a osvedčené postupy v oblasti boja proti praniu špinavých peňazí.

11. Vzdelávanie obchodníkov

Ako zodpovedný, orientovaný na klienta, broker, sa Plus500 sa snaží, aby jeho klienti bol z obchodnej stránky primerane vybavení z hľadiska vzdelávania. Za týmto účelom, spoločnosť Plus500 sprístupnila pre začiatočníkov základné vzdelávacie materiály o finančných nástrojoch, s ktorými obchodujú. Napriek tomu sa domnievame, že je to nedostatočné. Podľa nášho názoru, by mala spoločnosť Plus500 venovať mala venovať viac pozornosti oblasti vzdelávania, aby sa zabezpečilo, že ich obchodníci budú dostatočne informovaní o obchodovaní s CFD.

12. Mal by som obchodovať s Plus500?

Z nášho pozorovania niet pochýb o tom, že spoločnosť Plus500 poskytuje vysoký štandard služieb. Ich proprietárna obchodná platforma je ľahko ovládateľná a dostatočne výkonná. Široká škála obchodovateľných aktív zabezpečuje, že obchodníci na serveri Plus500 budú mať pri starostlivom plánovaní a dôkladnom posúdení rizika príležitosti na dosiahnutie zisku, aj keď by ste mali vždy zvážiť, či si môžete dovoliť riskovať stratu svojich peňazí. Ďalšou vlastnosťou, ktorá robí Plus500 vyniknúť z davu – a to je profesionalita, ktorú broker preukázal. Zatiaľ čo väčšina brokerov v tomto odvetví poskytne osobné údaje obchodníka predajnému tímu, Plus500 sa to netýka. V skutočnosti spoločnosť Plus500 nemá predajcov, a preto poskytuje obchodníkom istotu, že nebudú vystavení žiadnym telemarketingovým telefonátom, so snahou nanútiť obchodníkovi ďalšie služby spoločnosti.

79% maloobchodných účtov CFD stráca peniaze

Recenzie na Plus500

Komentáre o Plus500
( 0 )
Užívateľské hodnotenie: 4.4 / 5

Komentovať

Plus500 – Recenzia a skúsenosti s brokerom

Navštíviť stránku