Skip to Content

eToro – Recenzia a skúsenosti s brokerom

4.1 / 5

Založená v roku 2006 pod názvom RetailFX, eToro je v súčasnej dobe poprednou svetovou platformou. Brokerská spoločnosť predstavila v roku 2010 po prvýkrát koncepciu sociálneho obchodovania v odvetví spotového obchodovania na forexe, a spôsobila tým revolúciu v spôsobe online obchodovania. Koncepcia sociálneho obchodovania využíva princíp kolektívneho rozumu na pomoc obchodníkom pri prijímaní obchodných rozhodnutí. Pomocou platformy pre sociálne obchodovanie sa klienti eToro môžu spojiť navzájom jeden s druhým a využívajúc spoločné skúsenosti dosiahnuť lepší výsledok v obchodovaní.

1. Všeobecné informácie

eToro je online platforma pre sociálne obchodovanie, ktorú založili dvaja bratia Ronen a Yoni Assia spolu so svojim partnerom Davidom Ringom v roku 2006 ako RetailFX. V súčasnosti pôsobí eToro cez svoje dcérske spoločnosti po celom svete. Ústredie spoločnosti je na Cypre a nachádza sa na adrese 7th floor, Kanika International Business Center (KIBC), 4 Profiti Ilia Street, Germasogeia, Limassol. R&D kancelária brokera sa nachádza v Tel Avive, Izrael. Ďalšia kancelária sa nachádza v Spojenom kráľovstve na 42nd floor, One Canada Square, Canary Wharf, Londýn.

Na Cypre, eToro spadá pod jurisdikciu Cyperskej komisie pre reguláciu obchodu s cennými papiermi (CySEC) a je držiteľom licencie CIF # 109/10. V Londýne je jej činnosť regulovaná Úradom pre finančné správanie (FCA) - licencie FRN 583263. Okrem aktivít na Cypre a vo Veľkej Británii vyvíja eToro činnosť aj v Austrálii prostredníctvom svojho partnerstva s IC Markets. V USA je eToro členom Národnej asociácie futures (NFA), čo jej umožňuje legálne poskytovať svoje službu rezidentom USA. eToro uvádza, že v súčasnosti poskytuje svoje služby 3 miliónom klientov po celom svete.

2. Výhody a nevýhody

Intuitívna obchodná platforma: Platforma CopyTrader je inovatívna jednoduchá na použitie.

Nízka požiadavka na minimálny depozit: Na otvorenie reálneho obchodného účtu a začatie obchodovanie je potrebný minimálny vklad 200 USD.

Široké spektrum obchodovateľných nástrojom: V súčasnosti ponúka eToro viac ako 200 rôznych typov nástrojov, s ktorými môžete obchodovať, a zabezpečiť, aby sa nikdy nevyčerpali nástroje na obchodovanie.

Broker regulovaný v mnohých jurisdikciách: Spoločnosť je regulovaná v 5 rôznych jurisdikciách, eToro dokázala, že hrá podľa pravidiel.

Vysoké Spready: Spready, ktoré ponúka eToro, sú vyššie, než ponúkajú ostatní brokeri v tomto odvetví.

Malý výber obchodných účtov: Obchodníci nemajú možnosť voľby spomedzi viacerých typov obchodných účtov, ktoré by vyhovovali úrovni ich obchodných skúseností.

3. Obchodné podmienky

Pri obchodovaní s menového páru alebo CFD sú jedným z faktorov, ktorý zohráva obrovskú úlohu pri zisťovaní ziskovosti obchodníka, obchodné náklady. V eToro, sa pri obchodovaní neplatia žiadne provízne poplatky. Namiesto toho platia malé poplatky vo forme spreadu – rozdielu medzi cenou PONUKY a cenou DOPYTU. Typický pohyblivý spread na páre EUR/USD sú 3 pipsy, zatiaľ čo priemerný spread, ktorý obchodníci platia na menovom páre USD/JPY, sú 2 pipsy. Zatiaľ čo tieto spready sú vyššie ako je priemer, akonáhle sa obchodník stane úspešným "populárnym investorom" s veľkým nasledovaním tieto rozpätia sa znížia. V niektorých prípadoch môžu najúspešnejší investori obchodovať dokonca s nulovými spreadmi.

4. Podkladové aktíva

Výber podkladových aktív v roku 2010, keď eToro prvýkrát predstavil svoju obchodnú platformu Openbook, bol dosť obmedzený. Avšak v priebehu niekoľkých málo rokov eToro výrazne zlepšil ponuku aktív. V roku 2013 boli zavedené CFD na akciové indexy zo 110 akcií. V januári 2014 bol pridaný CFD na Bitcoin. Neskôr, v apríli 2014, eToro rozšíril ponuku aktív o ďalších 130 Britských a Nemeckých akcií. Taktiež boli pridané indexy FTSE 100 a DAX30.

5. Obchodná platforma

V začiatkoch pozostával systém eToro z dvoch hlavných komponentov, obchodnej platformy WebTrader a sociálnej platformy OpenBook. V súčasnosti sú obidve komponenty integrované do komplexnej obchodnej platformy eToro CopyTrader. Platforma CopyTrader umožňuje obchodníkom obchodovať ako nezávislým investorom v režime “Trade Markets”.

Ak sa chcete zapojiť do sociálneho obchodovania, jednoducho kliknite na položku "Copy People", a budete si môcť pozrieť všetkých najlepších investorov a ich profily. Hlavná obrazovka obchodovania sa zmení, a zobrazí všetkých popredných investorov a ich úspešnosť. Ak chcete niektorého z nich nasledovať, kliknite na názov profilu a následne na položku Kopírovať.

Okrem možnosti zarábať priamo obchodovaním Vám eToro ponúka možnosť ďalšieho zárobku ak sa stanete jedným z “Populárnych Investorov”. V rámci tohto programu obchodník jednoducho umožňuje iným obchodníkom sledovať obchody, ktoré robí. Akonáhle dosiahnete určitý počet kopírovaní, získate odmenu vo forme peňazí a zľavy na spreade. Aby sa obchodník stal Populárnym investorom musí vložiť na svoj obchodný účet minimálne 1000 USD a musí mať v priebehu dvoch po sebe idúcich mesiacov najmenej dve kopírovania s ekvitou minimálne 500 USD.

Koncom roka 2016 eToro predstavil nový finančný produkt s názvom "CopyPorfolio". Produktom CopyPorfolio pozdvihla spoločnosť letorou sociálne obchodovanie na novú úroveň. Namiesto toho, aby sa cez jednotlivé profily vybrali preferovaní "investori" a obchodné stratégie, kopírovať cez jednotlivé profily, CopyPorfolio umožňuje obchodníkom zjednodušiť celý proces tým, že im umožňuje vybrať si z množstva preddefinovaných portfólií. Tieto preddefinované portfóliá sú dvoch typov - Top Trate CopyPorfolios a Markét CopyPorfolios. Preddefinované portfóliá pozostávajú zo zoskupenia vybraných Top investorov v prvom prípade a investičných stratégií v druhom.

6. Mobilné obchodovanie

Pre obchodníkov, ktorí chcú obchodovať na cestách, eToro poskytuje mobilné obchodné aplikácie, kompatibilné so iOS zariadeniami aj Android zariadeniami. V súčasnosti mobilné aplikácie neponúkajú všetky funkcie nástroja CopyTrader, ale obchodníci majú možnosť nezávislého obchodovania a aj kopírovania obchodov.

7. Demo účet

eToro poskytuje potenciálnym klientom možnosť vyskúšať obchodnú platformu na demo účte. Na otvorenie demo účtu stačí vyplniť registračný formulár a prihlásiť sa s vybraným menom a heslom. eToro uľahčilo potenciálnym klientom prechod na reálny obchodný účet z režimu demo účtu jediným kliknutím myši.

8. Typy účtov

Kvôli zachovaniu jednoduchosti ponúka eToro len jeden typ obchodného účtu. Na otvorenie reálneho obchodného účtu musí klient vložiť na účet minimálne 200 USD. Ak sa chce obchodník pripojiť k programu “Populárny Investor”, musí ešte pred pripojením k programu vložiť na svoj obchodný účet sumu minimálne 1000USD.

9. Otvorenie účtu

Otvorenie obchodného účtu v eToro je jednoduchá procedúra. Stačí vyplniť registračný formulár a odoslať ho spoločnosti.. Procedúra otvorenia obchodného účtu je taká istá ako pri demo účte. Ak je obchodník už zaregistrovaný v spoločnosti eToro, prepnutie medzi demo účtom a reálnym obchodným vykoná kliknutím na tlačidlo “Real” umiestnené na paneli menu na ľavej strane obchodovacej obrazovky.

10. Výber prostriedkov

Berúc do úvahy preferencie širokej medzinárodnej klientely poskytuje eToro podporu pre rôzne platobné metódy, ktoré možno použiť pri vkladaní aj výbere finančných prostriedkov. Medzi tieto metódy patria:

  • Kreditné karty (VISA, MasterCard, Diners)
  • Elektronické peňaženky (PayPal, Skrill, Neteller, China UnionPay, WebMoney, Yandex)
  • Klasický bankový prevod

Žiadosť o výber sa iniciuje kliknutím na tlačidlo “Výber” v spodnej časti panela menu umiestneného na ľavej strane obchodovacej obrazovky. Výber sa uskutočňuje cez kreditnú kartu, Paypal alebo klasickým bankovým prevodom. Čas potrebný na spracovanie žiadosti o výber je zvyčajne do 5 pracovných dní. Príjemca platby však musí počítať aj s časom potrebným na realizáciu prevodu finančnými inštitúciami, ako je banka, alebo operátor elektronickej peňaženky.

11. Vzdelávanie obchodníkov

Podobne ako väčšina brokerov, eToro ponúka svojim obchodníkom aj vzdelávacie centrum, kde majú obchodníci prístup k rôznym vzdelávacím prostriedkom na zvýšenie svojich obchodných zručností. Tieto prostriedky zahŕňajú vzdelávacie videá, kurzy obchodovania a webináre. Venujú sa rôznym témam ako napríklad základy obchodovania či navigáciu po rôznych funkcií obchodnej platformy eToro. Školiteľmi vo webinároch a obchodné kurzy sú obchodní experti eToro a sú koncipované tak, aby umožnili začínajúcim obchodníkom učiť sa vlastné tempo štúdia. Popri vzdelávacom centre poskytuje eToro svojim obchodníkom aj blog, ktorý ponúka tipy a aktuálne informácie z finančných trhov.

12. Mal by som obchodovať s eToro?

Od zavedenia sociálneho obchodovania spoločnosťou eToro sa sociálne obchodovanie stalo veľmi populárnym u mnohých začiatočníkov Je to preto, lebo sociálna obchodná platforma umožňuje nováčikovi jednoduchým a zároveň transparentným spôsobom využiť skúsenosti a múdrosť skúsenejších obchodníkov. Takže ak ste začiatočníkom s veľmi malými znalosťami o finančných trhoch, eToro by mohlo byť pre vás to pravé.

Recenzie na eToro

Komentáre o eToro
( 1 )
Užívateľské hodnotenie: 3.8 / 5

1 komentár

  1. avatar
    Jozef
    29/06/2019

    Dobry deň áno chcel by som začať s eToro ale neviem ako mam začať

Komentovať

eToro – Recenzia a skúsenosti s brokerom

Navštíviť stránku