Skip to Content

eToro – Recenze Makléře a Ohlasy Obchodníka

4.0 / 5

Původně založeno v roce 2006 pod jménem RetailFX, eToro je světovou jedničkou mezi sociálními platformami pro obchodování. Makléřská firma poprvé představila koncept sociálního obchodování v roce 2010, a to v rámci online forex obchodování, od této doby mají revoluční vliv na dnešní obchodování. Koncept sociálního obchodování silně spoléhá na společné znalosti davu, který pomáhá obchodníkům formulovat jejich obchodní rozhodnutí. Napříč společenskou obchodní platformou eToro mohou obchodníci společně komunikovat a využít kombinace svých zkušeností k dosažení lepších obchodních výsledků.

1. Základní Informace

eToro je online sociální obchodní platforma, která byla založena bratry Ronenem a Yoni Assia, společně s partnerem David Ringem v roce 2006, pod jménem RetailFX. Dnes eToro operuje ve mnoha dceřiných společnostech po celém světě. Hlavní sídlo je umístěno na Kypru, a to konkrétně v 7. patře budovy Kanika Inernational Business Center (KIBC), 4 Profiti Ilia Street, Germasogeia, Limassol. R&D kanceláře makléře se nacházejí v Tel Avivu, Izrael. Firma má kanceláře také ve Velké Británii, ve 42. patře budovy One Canada Square, Canary Wharf, Londýn.

Na Kypru je eToro podrobeno jurisdikci úřadu Cyprus Securitues Exchange Commission (CySEC), a operuje s licencí CIF #109/10. Zatímco operace v Londýně spadá pod úřad Financial Conduct Authority (FCA) s licencí FRN 583263. Vedle svých operací na Kypru a UK, eToro má své operace také v Austrálii, a to díky spolupráci v IC Markets. Ve Spojených Státech je eToro členem Nationa Futures Association (NFA), a má tak právo přijímat americké klienty. Dnes podle reportů eToro využívá více jak 3 miliony obchodníků z celého světa.

2. Výhody a Nevýhody

Intuitivní Obchodní Platforma: The CopyTrader platforma je inovativní a jednoduchá obchodní platforma.

Nízké Požadavky Na Minimální Vklad: Pro otevření aktivního účtu s eToro je vyžadováno vkladu pouze $200.

Široký Rozsah Obchodovatelných Aktiv: V současné chvíli má eToro k dispozici více jak 200 různých druhů nástrojů, se kterými můžete obchodovat.

Regulovaný Makléř V Mnoha Jurisdikcích: eToro je regulováno společnostmi CySEC, FCA, ASIC, Gibraltar a USA - eToro se ukázalo, že hraje podle pravidel.

Vysoké Rozpětí: Rozpětí, které eToro nabízí, je vyšší, než u jiných makléřů v tomto oboru.

Nedostatek Možností v Rámci Obchodních Účtů: Neexistují zde možnosti obchodních účtů, které by byly na míru obchodníkům s různou úrovní zkušeností.

3. Podmínky Obchodování

Jedním z hlavních určujících faktorů při obchodování s měnovými páry nebo CFD, jsou zejména obchodní náklady. U eToro neexistují žádné komisní náklady. Místo toho obchodník platí nízký rozsah u BID a ASK ceny. Typický pohyblivý rozsah pro EUR/USD jsou 3 pips, zatímco průměrný rozsah u měn USD/JPY jsou 2 pips. Zatímco tyto rozsahy jsou vyšší, než je v tomto oboru běžné, budou později sníženy poté, co se obchodních stane “Populárním Investorem”, se silným sledováním. V některých případech ti nejúspěšnější obchodníci rozsah vůbec neplatí.

4. Podkladová Aktiva

Výběr podkladových aktiv u eToro byl poprvé představen v roce 2010, a to na platformě Openbook, tento výběr byl poměrně limitovaný. Nicméně za pouhých pár let eToro svou nabídku výrazně vylepšilo. V roce 2013 byly představeny akcie CFD s indexem aktiv, konkrétně 110 akcií. V Lednu 2014 bylo na seznam přidáno Bitcoin CFD. Později, v Dubnu 2014, rozšířilo eToro svou nabídku, a přidalo dalších 130 Britských a Německých akcií. Přidány byly také tržní indexy FTSE 100 a DAX30.

5. Obchodní Platforma

Když eToro poprvé začínalo, jejich platforma obsahovala základní komponenty, tedy WebTrader a OpenBook, sociální platformu. Dnes jsou obě tyto funkce integrovány do jediné platformy, ta je nazvaná eToro CopyTrader. S touto platformou může obchodník nakládat sám, a být tak nezávislým investorem pod modulem “Trade Markets“.

Pro zapojení do sociálního obchodování, stačí jednoduše kliknout na “Copy People”, tím se zobrazí seznam těch nejlepších investorů, a jejich profily. Hlavní stránka se změní a zobrazí všechny investory, včetně vyhodnocení míry úspěchu. Pro sledování stačí kliknout na dané jméno profilu, a kliknout na “Copy”.

Kromě toho, že můžete být na eToro obchodníkem, máte možnost získat také extra příjem, pokud se stanete tzv. “Populárním Investorem”. Principem tohoto programu je, že jako obchodník sdílíte své prodeje s ostatními. Jakmile získáte minimální počet kopírování od ostatních, získáte odměnu v hotovosti, ale také v určení rozpětí. Upozorňujeme, že populárním investorem se může stát obchodník s minimálním vkladem $1000 na svůj účet, a musí mít kopírovatele minimálně po dobu dvou měsíců, a s minimálním kapitálem $500.

Koncem roku 2016 eToro představilo nový finanční produkt, a to “CopyPorfolio”. Díky tomuto produktu posouvá eToro sociální obchodování na novou úroveň. Místo dlouhého procházení a vybírání preferovaných investorů a obchodních strategií, vám CopyPorfolio celý proces rapidně zjednodušuje. Zde můžete vybírat z již vytvořených balíčků investorů a strategií. Tyto balíčky existují ve 2 hlavních typech. Top Trader CopyPorfolio a Market CopyPorfolio. Tyto balíčky obsahují seskupení nejlepších obchodníků, a jejich investičních strategií.

6. Mobilní Obchodování

Pro obchodníky, kteří rádi obchodují za pochodu, přichystalo eToro mobilní obchodní aplikace, které jsou kompatibilní se zařízeními iOS a Android. V současné chvíli aplikace nenabízí možnost CopyTrader, nicméně, obchodníci stále mohou nezávisle obchodovat nebo kopírovat obchody.

7. Demo Účet

Pro potencionální klienty eToro je přichystán demo účet, zde si můžete vyzkoušet onu obchodní platformu. Pro získání přístupu se stačí jednoduše zaregistrovat a přihlásit se svými údaji. eToro navíc nabízí také jednoduchý přechod na skutečný obchodní účet, stačí přepnout z “Virtual” na “Real” účet, a to jedním kliknutím myši.

8. Druhy Účtů

Pro zjednodušení eToro nabízí pouze jeden standardní typ obchodního účtu. Pro otevření tohoto účtu je zapotřebí vložit minimální vklad v hodnotě $200. Pokud se obchodník chce podílet na funkci “Populárního Investora”, poté je minimální vklad $1000.

9. Otevření Účtu

K otevření obchodovacího účtu u eToro, stačí jednoduše vyplnit registrační formulář a odeslat jej. Proces otevření účtu je stejný, jako u dema. Pokud se klient u eToro již zaregistroval, poté stačí jednoduše přepnout na “Real” účet. To provedete v menu, na levé straně obrazovky.

10. Výběr Finančních Prostředků

Pro své mezinárodní klienty přichystalo eToro hned několik možností způsobu plateb, kterých může být využito pro výběr finančních prostředků. Tyto metody zahrnují:

 • Kreditní Karty (VISA, MasterCard, Diners)
 • ePeněženky (PayPal, Skrill, Neteller, China UnionPay, WebMoney, Yandex)
 • Bankovní Převod

K zahájení výběru stačí jednoduše kliknout na “Výběr”, v dolní části obrazovky menu, ta je umístěna na levé straně obrazovky. Výběr peněz je nejdříve zahájen přes kreditní kartu, PayPal nebo bankovní převod. Čas pro dokončení výběru je zhruba 5 dní.

Nicméně, existuje možnost, že výběr bude trvat déle, a to kvůli třetí straně, která platbu zpracovává.

11. Obchodování Obchodníka

Jako většina makléřů, také eToro nabízí obchodníkům vzdělávací centrum. Zde mají, obchodníci přistup k mnoha materiálům, které mohou zlepšit jejich obchodní dovednosti. Tyto zdroje obsahují také videa, kurzy obchodování a webináře. Pokrytá témata jsou od základů obchodování, přes navigaci napříč funkcemi eToro platformy.

Webináře a kurzy jsou řízeny experty eTora, a dovolují začátečníkům se se vším seznámit vlastním tempem. Jako bonus v materiálům ve vzdělávacím centru, nabízí eToro také blog s tipy a novinkami z finančních trhů.

12. Mám Obchodovat s eToro?

Od představení společenského obchodování s eToro, se stalo společenské obchodování extrémně populární mezi začátečníky v obchodování. Hlavním důvodem je fakt, že tento styl dovoluje nováčkům sledovat zkušenosti a znalosti zkušenějších obchodníků, a to jednoduchým a transparentním stylem. Pokud jste začátečníkem s minimem zkušeností na finančních trzích, poté může právě eToro být tou správnou volbou.

Recenze eToro

Komentáře o eToro
( 1 )
Hodnocení uživatelů: 3.8 / 5

1 comment:

 1. avatar
  Jan
  20/01/2018

  Dobrý den!

  Máte někdo zkušenosti s daněmi pokud jde o obchodování na e-toru? Jsem fyzická osoba a obchoduji jako koníček jak zahraniční akcie, tak komodity, cryptoměny a finanční páry. Daňové přiznání se provádí ze zisků přímo na e-toro účtu anebo až ze zisků, které nechám převést na svůj bankovní účet u České banky? Bohužel jsem při pátrání narazil na dvě skupiny lidí a každá z nich mi tvrdí suverénně pravý opak. Včetně daňových poradců 🙁 Pak aby se v tom prase vyznalo…

Nechat komentář

eToro – Recenze Makléře a Ohlasy Obchodníka

Zobrazit web