Skip to Content

eToro Eesti: maakleri ülevaade ja kauplejate tagasiside 2024

3.9 / 5

2006. aastal esialgu RetailFX nime all loodud eToro on maailma juhtiv sotsiaalne kauplemisplatvorm. Maaklerfirma tutvustas esmakordselt sotsiaalse kauplemise kontseptsiooni veebipõhisele Forexi kauplemisvaldkonnale 2010. aastal ja on sellest ajast alates revolutsioneerinud internetis kauplemise viisi. Sotsiaalse kauplemise kontseptsioon tugineb rahva kollektiivsel tarkusel, mis aitab kauplejatel kauplemisel otsuseid langetada. eToro sotsiaalse kauplemisplatvormi kaudu saavad kauplejad paremate tulemuste saavutamiseks omavahel suhelda ja üksteise kogemusi kasutada.

Üldine teave

etoro on veebipõhine sotsiaalne kauplemisplatvorm, mille asutasid kaks venda Ronen ja Yoni Assia koos oma partneri David Ringiga 2006. aastal RetailFX-i nime all. Täna tegutseb eToro mitme tütarettevõtte all üle kogu maailma. Selle peakontor asub Küprosel, aadressiga Kanika International Business Center (KIBC) 7. korrus, Profiti Ilia tn 4, Germasogeia, Limassol. Maaklerite teadus- ja arendustegevuse osakond asub Iisraelis Tel Avivis. Samuti on neil kontor Suurbritannias, aadressil One Canada Square, 42. korrus, Canary Wharf, London.

Küprosel kuulub eToro Küprose väärtpaberi- ja valuutakomisjoni (CySEC) jurisdiktsiooni alla ja tegutseb CIF-litsentsiga #109/10. Londonis reguleerib nende tegevust Ühendkuningriigi finantsinspektsioon (FCA) litsentsiga FRN 583263. Lisaks Küprosele ja Ühendkuningriigis tegutsemisele on eToro esindatud ka Austraalias tänu oma partnerlusele IC Marketsiga. Täna teenindab eToro enam kui 3 miljonit kauplejat üle kogu maailma.

Eelised ja puudused

Madal minimaalse sissemakse nõue: eToro kauplemiskonto avamiseks on vajalik vähemalt 200 dollari suurune sissemakse.

Lai valik kaubeldavaid varasid: hetkel on eToros võimalik kaubelda 200 erinevat liiki instrumendiga, mis tagab selle, et kaubeldavad instrumendid ei saa kunagi otsa.

Reguleeritus erinevate määrustega: eToro reguleerivad CySEC, FCA, ASIC, Gibraltar ja USA ning nad on tõestanud, et nad oskavad reegleid järgida.

Suured kursivahed: eToro pakutavad kursivahed on teiste samas valdkonnas tegutsevate maaklerite pakutavatest suuremad.

Kauplemiskontode valikute puudumine: puuduvad kauplemiskontode valikud, mis sobiksid erineva kauplemiskogemusega kauplejatele.

Kauplemistingimused

Valuutapaaride või CFD-dega kauplemisel mängivad kaupleja kasumlikkuse määramisel suurt rolli kauplemiskulud. eToros puuduvad komisjonitasud, kuid selle asemel peavad kauplejad maksma väikese tasu pakkumishinna ja nõudlushinna vahelt. Enamasti on EUR/USD muutuv kursivahe 3 punkti, samas kui keskmine kursivahe USA/JPY valuutapaari pealt on 2 punkti. Need kursivahed on küll valdkonna keskmisest kõrgemad, kuid need muutuvad madalamaks, kui kauplejast saab suure jälgijaskonnaga „Popular Investor”. Mõnel juhul saavad kõige edukamad kaubelda isegi nii, et nad ei maksa mitte ühtegi kursivahet.

Alusvarad

Kui eToro 2010. aastal esmakordselt oma Openbooki kauplemisplatvormi tutvustas, oli alusvarade valik üsna piiratud. Sellele vaatamata on eToro paari lühikese aastaga oma varade pakkumist märkimisväärselt parandanud. 2013. aastal võeti kasutusele aktsiate CFD-d, mille varade indeks oli 110 aktsiat. 2014. aasta jaanuaris lisati nimekirja ka Bitcoini CFD-d. 2014. aasta aprillis laiendas eToro oma varade indeksit, lisades veel 130 Suurbritannia ja Saksamaa aktsiat. Samuti lisati FTSE 100 ja DAX30 turuindeksid.

Kauplemisplatvorm

Alustades koosnes eToro kauplemisplatvorm põhikomponentidest – WebTraderist ja OpenBook suhtlusplatvormist. Tänaseks on mõlema komponendi funktsioonid integreeritud ühte kauplemisplatvormi nimega eToro CopyTrader. CopyTraderi abil saab kaupleja iseseisvalt sõltumatu investorina kauplemisplatvormi „Trade Markets” režiimis kaubelda.

Sotsiaalses kauplemises osalemiseks vajutage lihtsalt nupul „Copy People” ning seejärel näete kõiki tippinvestoreid ja nende profiile. Peamine kauplemiskuva muutub ning kuvatakse kõik juhtivad investorid ja nende edukuse määrad. Järgimiseks klõpsake lihtsalt profiilinimel ja seejärel vajutage nuppu “Copy”.

Lisaks kauplejaks olemisele võimaldab eToro teenida lisatulu, olles üks nende „Popular Investor” ehk populaarne investor, kes laseb teistel kauplejatel oma tehinguid jälgida. Olles saavutanud minimaalsete jäljendajate hulga, tasustatakse kauplejat sularahas ja vähendatakse kursivahet. Pange tähele, et populaarseks investoriks saamiseks peab kaupleja oma kauplemiskontole tegema vähemalt 1000 dollari suuruse sissemakse ja tal peab olema jälgija vähemalt kahe kuu vältel, kelle omakapitali suurus on vähemalt 500 dollarit.

2016. aasta lõpus tutvustas eToro uut finantstoodet nimega „CopyPortfolio”. CopyPortfolio on eToro viinud sotsiaalse kauplemise uuele tasemele. Selle asemel, et sirvida individuaalseid profiile eelistatud „investorite” ja kauplemisstrateegiate valimiseks, võimaldab CopyPortfolio kauplejatel kogu protsessi lihtsustada, lastes neil valida erinevate komplektiks kokkupandud vahendite hulgast. Need vahendite komplektid jaotuvad kaheks peamiseks tüübiks: Top Trader CopyPortfolio ja Market CopyPortfolio ning koosnevad peamiselt tippkauplejate või investeerimisstrateegiate valikust.

Mobiilne kauplemine

Kauplejatele, kellele meeldib kaubelda liikvel olles, on eToro loonud mobiilsed kauplemisrakendused, mis ühilduvad iOS-i ja Androidi seadmetega. Praegu ei võimalda mobiilirakendused küll kõiki CopyTraderi funktsioone, kuid kauplejad saavad siiski iseseisvalt kaubelda või teisi kauplejaid kopeerida.

Demokonto

eToro pakub potentsiaalsetele klientidele kauplemisplatvormi proovimiseks demokontot. Demokontole juurdepääsu saamiseks registreerige lihtsalt eToros ja logige sisse oma kasutajanime ja parooliga. eToro on teinud potentsiaalsetele klientidele lihtsaks reaalsele kauplemiskontole ülemineku, lülitudes kõigest ühe hiireklõpsuga „Virtual” režiimist „Real” kontorežiimile.

Kontotüübid

Lihtsuse huvides pakub eToro ainult ühte standardtüüpi kauplemiskontot. Reaalajas kauplemiskonto avamiseks peavad kauplejad tegema vähemalt 200 dollari suuruse sissemakse. Kui kaupleja soovib osaleda „Popular Investor“ programmis, peab sissemakse suurus olema vähemalt 1000 dollarit.

Konto avamine

Kauplemiskonto avamiseks eToros on vaja lihtsalt täita registreerimisvorm ja see eTorole esitada. Konto avamise protsess on sama mis demokonto puhulgi. Kui kauplejal on juba eToro konto, saab ta kergesti lülituda reaalajas kauplemiskontole, vajutades kauplemiskuva vasakus servas asuva menüüpaneeli „Real” vahekaardil.

Väljamaksed

Oma rahvusvahelistele klientidele pakub eToro mitmesuguseid makseviiside, mida saab kasutada nii sissemaksete tegemiseks kui ka väljamakseteks. Nende meetodite hulka kuuluvad:

  • Krediitkaardid (VISA, MasterCard, Diners)
  • eWallets (PayPal, Skrill, Neteller, China UnionPay, WebMoney, Yandex)
  • Pangaülekanded

 

Väljamakse algatamiseks vajutage lihtsalt kauplemiskuva vasakus servas asuval menüüpaneeli „Withdrawal” vahekaardil. Väljamakseid on võimalik teha krediitkaardile, Paypali või pangaülekandega. Väljamaksed teostatakse umbes 5 tööpäeva jooksul. Seejuures tuleb aga arvestada, et kolmandate osapoolte maksetöötleja nõuete tõttu võib see vahel ka pikemaks venida.

Kauplejate koolitamine

Nagu enamik maaklereid, on ka eToro loonud oma kauplejatele koolituskeskuse, kus kauplejad saavad oma kauplemisoskuste parandamiseks juurdepääsu erinevatele koolitusressurssidele. Nende ressursside hulka kuuluvad koolitusvideod, kauplemiskursused ja veebiseminarid. Käsitletud teemad ulatuvad kauplemise põhitõdedest kuni eToro kauplemisplatvormi erinevate funktsioonide vahel liikumiseni. Veebiseminare ja kauplemiskursusi viivad läbi eToro kauplemiseksperdid ja need võimaldavad algajatel kauplejatel õppida omas tempos. Lisaks koolituskeskuse ressurssidele on eToro oma kauplejatele loonud ka blogi, mis pakub näpunäiteid ja värskemaid uudiseid finantsturgude kohta.

Kas peaksin eToroga kauplema?

Alates eToro poolt sotsiaalse kauplemise tutvustamist on see muutunud ülimalt populaarseks paljude algajate kauplejate seas. Seda just seetõttu, et sotsiaalne kauplemisplatvorm võimaldab algajatel lihtsal ja samas läbipaistval viisil kasutada kogenumate kauplejate kogemusi ja tarkusi. Seega kui olete algaja kaupleja, kellel on finantsturgude kohta üsna vähe teadmisi, võib eToro olla teile just sobiv koht.

Kauplejate kommentaarid: eToro

Kommentaarid maaklerist eToro
( 0 )
Kasutajate hinnang: 4.7 / 5

Jäta kommentaar

eToro Eesti: maakleri ülevaade ja kauplejate tagasiside 2024

Esilehele