Skip to Content

eToro – Brokerio apžvalga ir prekybininko atsiliepimas

3.9 / 5

2006-aisiais įkurta kaip eToro yra pasaulyje pirmaujanti socialinės prekybos platforma. 2010-aisiais brokerių firma pirmą kartą pasiūlė socialinės prekybos koncepciją Forex prekybos rinkai bei suformavo šių dienų internetinės prekybos pobūdį. Socialinė prekyba paremta kolektyvine minios išmintimi, padedančia prekybininkui priimti prekybinį sprendimą. eToro socialinės prekybos platformos pagalba prekybininkai gali vienas su kitu bendrauti ir pasinaudoti savo bendra patirtimi, siekiant pasiekti geriausių prekybos rezultatų.

1. Bendroji informacija

eToro yra internetinė socialinės prekybos platforma, 2006-aisiais įkurta RetailFX pavadinimu. Ją įkūrė du broliai – Ronenas ir Joni Assia bei jų partneris Deividas Ringas. Šiandien eToro turi keletą padalinių visame pasaulyje. Pagrindinė jų buveinė yra Kipre: įsikūrusi 7-ajame Kanikos tarptautinio verslo centro (KIBC) aukšte, Profiti Ilia gatvė 4, Limasolis. Brokerių firmai priklausantis tyrimų ir plėtros biuras įsikūręs Tel Avive, Izraelyje. Jie taip pat įkūrė biurą Jungtinėje Karalystėje: 42-ajame aukšte, Kanados aikštė 1, Kanados prieplauka, Londonas.

Kipre eToro priklauso Kipro vertybinių popierių biržos komisijos (CySEC) jurisdikcijai ir veikia pagal CIF licenciją #109/10. Londone biuro veikimą prižiūri JK Finansinio elgesio tarnyba (FCA) pagal licenciją FRN 583263. Be savo veiklos Kipre ir Jungtinėje Karalystėje, eToro taip pat dirbo ir Australijoje, bendradarbiaudama su IC rinkomis. JAV eToro yra Nacionalinės ateities asociacijos (NFA) narė, todėl gali legaliai aptarnauti JAV klientus. Šiuo metu pranešama, kad eToro aptarnauja daugiau nei 3 milijonus prekybininkų iš viso pasaulio.

2. Privalumai ir trūkumai

Nedidelis pradinis kapitalas: Norint atsidaryti prekybos realiuoju laiku paskyrą, reikalingas tik 200$ mažiausias pradinis įnašas.

Platus prekybos aktyvų pasirinkimas: Šiuo metu eToro siūlo daugiau nei 200 skirtingų tipų prekybos instrumentų, taip užtikrindama, kad prekybininkui niekuomet nepritrūks instrumentų, kuriais galės prekiauti.

Keliose jurisdikcijose reguliuojamas brokeris: CySEC, FCA, ASIC, Gibraltaras ir JAV reguliuojama, eToro parodė, kad ji gali žaisti pagal taisykles.

Aukštos vertės: eToro siūlomos reikšmės yra didesnės nei siūlo kiti šios rinkos brokeriai.

Prekybos paskyrų pasirinkimo trūkumas: Nėra galimybės pasirinkti paskyrų, tinkančių skirtingą prekybinę patirtį turintiems vartotojams.

3. Prekybos sąlygos

Prekiaujant valiutų poromis ar CFD, vienas iš faktorių, vaidinančių milžinišką vaidmenį prekybininko pelningumo nustatyme, yra prekybos kaina. eToro netaiko jokių komisinių mokesčių. Vietoje to prekybininkų prašoma sumokėti nedidelę vertę nuo Statomų (BID) ir Prašomų (ASK) sumų. Įprasta plaukiojanti vertė prekiaujant EUR/USD valiutos pora yra 3 punktai, o vidutinė vertė, kurią prekybininkai moka prekiaudami USD/JPY valiutų pora, yra 2 punktai. Nors šios vertės yra didesnės nei rinkos vidurkis, jos sumažės kai prekybininkas taps Sėkmingu investitoriumi, turinčiu daug sekėjų. Kai kuriais atvejais, patys sėkmingiausi prekybininkai gali prekiauti nemokėdami jokių verčių.

4. Pagrindiniai aktyvai

Kuomet 2010-aisiais eToro pristatė savo OpenBook platformą, pagrindinių aktyvų pasirinkimas buvo ribotas. Kaip bebūtų, per keletą trumpų metų eToro neįtikėtinai padidino aktyvų pasiūlą. 2013-aisiais buvo pasiūlyta akcijų CFD, kurio aktyvo indeksas – 110. 2014-ųjų sausį į sąrašą įtraukta Bitkoinų CFD. 2014-ųjų balandį eToro praplėtė savo aktyvų indeksą ir įtraukė 130 papildomų Didžiosios Britanijos ir Vokietijos akcijų. Į papildymą įtraukti ir FTSE 100 bei DAX30 rinkos indeksai.

5. Prekybos platforma

Kai eToro pradėjo savo veiklą, jos prekybos platforma buvo sudaryta iš pagrindinių komponentų: WebTrader ir OpenBook socialinės platformos. Šiandien šių abiejų komponentų savybės yra integruotos į vieną prekybos platformą, pavadinimu eToro CopyTrader. Su CopyTrader prekybininkai gali prekiauti savarankiškai, kaip nepriklausomi investitoriai, naudodami prekybos platformos režimą Trade Markets (Prekybos rinkos).

Norėdami prisijungti prie socialinės prekybos, paspauskite Copy People (Kopijuoti žmones) ir peržiūrėkite geriausius investitorius ir jų profilius. Pagrindinis prekybos langas pasikeis ir parodys visus geriausius investitorius ir jų sėkmės reitingus. Norėdami sekti, paspauskite ant profilio vardo ir paspauskite Copy (Kopijuoti).

Neskaitant prekybos, eToro taip pat leidžia Jums užsidirbti papildomų pajamų būnant vienu iš Populiarių investitorių. Dalyvaudamas šioje programoje, prekybininkas leidžia kitiems prekybininkams stebėti jo sandorius. Kai pasieksite mažiausią nustatytą sekėjų skaičių, būsite apdovanotas grynaisiais pinigais bei punktais. Atkreipkite dėmesį, kad, norėdamas būti Populiariu investitoriumi, prekybininkas į savo paskyros sąskaitą turi įnešti ne mažesnį nei 1000$ įnašą ir ne mažiau kaip 2 mėnesius turėti sekėją, kurio marža ne mažesnė nei 500$.

2016-ųjų pabaigoje eToro pristatė naują finansinį produktą, vadinamą CopyPorfolio. CopyPorfolios pagalba eToro perkėlė socialinę prekybą į naują lygį. Vietoje naršymo po individualias paskyras, norint pasirinkti pageidaujamus „investitorius“ ir prekybos strategijas, CopyPorfolio leidžia prekybininkams supaprastinti visą procesą, pasirenkant iš įvairių iš anksto suplanuotų portfelių. Šie iš anksto suplanuoti portfeliai būna 2 tipų: Top Trader CopyPorfolios ir Market CopyPorfolios. Iš esmės iš anksto suplanuoti portfeliai susideda iš atrinktų geriausių prekybininkų ar investicinių strategijų.

6. Mobilioji prekyba

Prekybininkams, kurie mėgsta prekiauti būdami bet kur, eToro sukūrė mobiliąją aplikaciją, suderinamą su iOS ir Android įrenginiais. Šiuo metu mobiliosiose aplikacijose nėra visų CopyTrader funkcijų, tačiau prekybininkai vis vien gali prekiauti savarankiškai arba kopijuodami kitus.

7. Bandomoji versija

Kad potencialūs eToro klientai galėtų išbandyti prekybos platformą, jiems suteikiama bandomoji paskyra. Norėdami gauti prieigą prie bandomosios paskyros, tiesiog užsiregistruokite eToro tinklalapyje ir prisijunkite, naudodami vartotojo vardą ir slaptažodį. eToro suteikia galimybę potencialiam klientui pereiti prie realios prekybos paskyros, vienu pelytės spustelėjimu pakeičiant paskyros režimą iš Virtual (Virtualus) į Real (Tikras).

8. Paskyrų tipai

Vardan paprasto naudojimo, eToro suteikia tik vieną standartinį prekybos paskyros tipą. Norėdami atsidaryti prekybos realiu laiku paskyrą, prekybininkai turi įnešti 200$ dydžio minimalų pradinį įnašą. Jei prekybininkas nori dalyvauti Populiaraus investitoriaus programoje, prieš gaudamas leidimą prisijungti prie programos jis turi įnešti 1000$ dydžio minimalų įnašą.

9. Paskyros sukūrimas

Norėdami sukurti prekybos paskyrą eToro tinklalapyje, tiesiog užpildykite registracijos formą ir pateikite ją eToro. Paskyros sukūrimo procesas yra analogiškas bandomosios paskyros sukūrimo procesui. Jei prekybininkas jau turi eToro paskyrą, jis lengvai gali pereiti prie prekybos realiuoju laiku, paspausdamas mygtuką Real, esantį meniu skydelyje. Meniu skydelis yra kairėje prekybos ekrano pusėje.

10. Pinigų išėmimas

Prisitaikydami prie tarptautinės klientų bazės eToro siūlo įvairius mokėjimo metodus, kuriais gali būti pervedami įnašai ir išgryninami pinigai. Šie metodai apima:

  • Kredito korteles (VISA, MasterCard, Diners)
  • ePinigines (PayPal, Skrill, Neteller, China UnionPay, WebMoney, Yandex)
  • Bankinius pervedimus

Norėdami pradėti išgryninimo procedūrą, tiesiog paspauskite Išgryninimas mygtuką, esantį meniu skydelio apačioje. Meniu skydelis yra kairėje prekybos ekrano pusėje. Išgryninami pinigai pervedami į kreditinę kortelę, Paypal ar banko sąskaitą. Įprastas išgryninimo apdorojimo laikotarpis – maždaug 5 darbo dienos. Tačiau yra tikimybė, kad išgryninimas gali užtrukti ilgiau dėl trečiosios šalies mokėjimo procesoriaus reikalavimų.

11. Prekybininkų mokymai

Kaip ir dauguma brokerių, eToro savo prekybininkams siūlo mokymo centrą, kuriame prekybininkai gali rasti įvairių švietimo išteklių, skirtų jų įgūdžių tobulinimui. Šie resursai apima mokomuosius vaizdo įrašus, prekybos kursus ir internetinius seminarus. Temos prasideda nuo bendrųjų žinių apie prekybą ir baigiasi įvairių eToro prekybos platformos funkcijų išaiškinimu. Internetiniai seminarai ir kursai vedami eToro prekybos ekspertų ir leidžia pradedantiesiems mokytis savo ritmu. Be mokymo centre esančių išteklių, eToro savo prekybininkams suteikia ir tinklaraštį, kuriame pateikiami patarimai ir atnaujinta informacija apie finansines rinkas.

12. Kodėl turėčiau prekiauti su eToro?

Nuo to laiko, kai eToro pristatė socialinę prekybą, tarp daugumos pradedančiųjų prekybininkų socialinė prekyba tapo neįtikėtinai populiari. Taip yra todėl, kad platforma leidžia naujokams paprastai ir skaidriai pasisemti išminties ir patirties iš kur kas labiau patyrusių prekybininkų. Tad jei esate pradedantysis prekybininkas, turintis labai mažai žinių apie finansines rinkas, eToro Jums gali puikiai tikti.

Apžvalgos: eToro

Komentarai apie eToro
( 0 )
Vartotojų reitingas: 4.0 / 5

Palikite komentarą

eToro – Brokerio apžvalga ir prekybininko atsiliepimas

Peržiūrėti tinklalapį