Skip to Content

Binance Polska: Recenzja i opinie traderów 2024

3.7 / 5

Binance zostało założone w lipcu 2017 roku z udanym ICO, które zebrało prawie 15 milionów dolarów. Później giełda stała się atrakcyjna dla milionów traderów z wielu krajów. Jest często uznawane za najlepszą platformę w wielu recenzjach handlu kryptowalutami i mediach społecznościowych. Użytkownicy tej łatwej w użyciu platformy mogą kupować, sprzedawać, wymieniać, zarabiać, zastawiać i zamieniać wiele krypto-aktywów.

O Binance

Binance należy do Changpenga Zhao, który w kanałach mediów społecznościowych jest często znany jako „CZ”. CZ założył Binance od zera, ale w krótkim czasie uczyniło go ono milionerem, który stworzył się sam. Pod jego kierownictwem Binance w ciągu 180 dni stało się największą giełdą kryptowalut.

Binance to wiodąca giełda kryptowalut, która korzysta z wielu podobnych do banków środków bezpieczeństwa i protokołów zarządzania, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo środków i informacji klientów. Użytkownicy Binance mogą wybrać swoje monety do przechowywania (cold storage) lub wymiany w ramach uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo środków, często trudno jest uznać platformę za w 100% bezpieczne miejsce do przechowywania aktywów. W 2017 roku Binance stanęło w obliczu zagrożenia poważną kradzieżą kryptowaluty, w której prawie 7000 bitcoinów zostało skradzionych podczas zhakowania tokena 2FA i API niektórych użytkowników. Binance pokrył jednak naruszenie bezpieczeństwa i zwrócił stratę z funduszu ubezpieczeniowego.

Od momentu powstania Binance stało się bezpiecznym, legalnym i godnym zaufania miejscem kupowania, sprzedawania i wymiany kryptowalut na całym świecie. Ponadto Binance wdrożyło system uwierzytelniania dwuskładnikowego oraz wymagania KYC i lokalne przepisy AML/CTF w obsługiwanych krajach. W rezultacie inwestorzy czują się komfortowo z tą platformą pod względem bezpieczeństwa funduszy, pozwalając Binance osiągnąć wiodącą pozycję w branży.

Otwarcie konta w Binance

Zaangażowanie się w Binance jest proste. Użytkownicy mogą łatwo otworzyć konto, dostarczając odpowiednie dokumenty i informacje. Najpierw kliknij „Zarejestruj się” na stronie głównej, a zostaniesz przeniesiony na inną stronę, na której musisz wprowadzić swój adres e-mail lub numer telefonu i dokończyć otwieranie konta.

Zakładając, że chcesz zweryfikować swoje konto, zaloguj się na swoje konto Binance i kliknij „identyfikacja” w sekcji konta. Teraz możesz wprowadzić swój dowód tożsamości i dokument potwierdzający adres. Ukończenie procesu weryfikacji może potrwać do 10 dni.

Funkcje portfela Binance

Po otwarciu konta, w sekcji „Fiat & Spot” wymienisz kryptowaluty. Binance umożliwia za pośrednictwem platformy zakup, wymianę i sprzedaż ponad 150 kryptomonet przeciwko kryptowalutom, takim jak BTC, ETH, TXR i wielu innym.

Użytkownicy mogą handlować następującymi kryptowalutami, aby handlować z altcoinami:

 • Binance Coin (BNB);
 • Bitcoin (BTC);
 • Ethereum (ETH);
 • Tron (TRX);
 • Ripple (XRP);
 • Waluty Fiat (e.g. USD, EUR, GBP);
 • Stablecoins (e.g. USDT, BUSD, TUSD).

Poza tym Binance obsługuje wiele tokenów w ramach ICO (Initial Coin Offering) lub IEO (Initial Exchange Offering). W rezultacie Binance może przyciągnąć więcej nowych traderów do spekulacji na nowych kryptowalutach.

Po otwarciu konta w Binance, użytkownicy nie muszą tworzyć osobnych portfeli na kryptowaluty. Po kliknięciu na wpłatę pod listą kryptowalut zobaczysz adres portfela. Gdy inny użytkownik krypto wyśle pieniądze na ten adres, pojawią się one na koncie spot. Traderzy mogą łatwo kupować/sprzedawać te kryptowaluty z portfela spot. Co więcej, użytkownicy mogą natychmiast zamienić jedną monetę na drugą bez żadnych opłat za handel innymi altcoinami lub crossami fiat.

Prowizje / Opłaty transakcyjne

Binance używa kilku poziomów opartych na wolumenie obrotu, aby ustalić opłaty transakcyjne. Zazwyczaj aktualna opłata transakcyjna dla nowego konta wynosi 0,1% za każdą transakcję zgodnie z metodologią maker i taker.

Co więcej, traderzy mogą obniżyć opłaty, zwiększając aktywność przez wymianę, jak wspomniano poniżej:

 • Zwiększenie wolumenu wymiany przez 30 dni (do 20% zniżki);
 • Przechowywanie BNB (do 25% zniżki);
 • Udział w programie poleceń Binance (do 20% zniżki na opłaty).

W oparciu o powyższą stawkę, każda osoba z wolumenem obrotu powyżej 50 BTC otrzyma 0,01% zniżki na zlecenia z limitem. Co więcej, opłata ta może zostać zmniejszona do 0,0675% poprzez posiadanie tokenów BNB. Tak więc, ogólnie rzecz biorąc, opłata za transakcje w Binance jest bardzo konkurencyjna w porównaniu do średniej sektora.

Oprócz opłaty za depozyt, Binance nie pobiera żadnych opłat za wpłacanie kryptowalut na giełdę. Dlatego użytkownicy mogą łatwo przenosić monety do swoich portfeli Binance bez dodatkowych płatności. Istnieją jednak pewne opłaty za wycofanie kryptowalut z Binance. Musisz jednak uiścić opłatę za blockchain, która zależy od czasu sieci.

Wpłaty i wypłaty za pośrednictwem walut fiat są łatwe dzięki tej platformie. Użytkownicy mogą kupować kryptowaluty za opłatą 3,5% lub 10 USD. Ponadto wypłaty za pośrednictwem walut fiat są dostępne dla 14 krajów, w których opłata za wypłatę zależy od metody płatności.

Bezpieczeństwo Binance

Jako wiodąca giełda kryptowalut Binance skupiła się przede wszystkim na bezpieczeństwie. Od momentu uruchomienia platformy Binance udowodniła, że jest bezpieczną i godną zaufania platformą, na której użytkownicy mogą chronić swoje pieniądze w ramach programu ubezpieczeniowego. Nawet jeśli jakiekolwiek pieniądze zostaną skradzione z Binance, firma pokryje stratę w ramach programu ubezpieczeniowego.

Binance wdrożyło system uwierzytelniania dwuskładnikowego przy użyciu Twojego adresu e-mail i numeru telefonu lub tokena Google Authenticator. Co więcej, dla zaawansowanych użytkowników często dobrym rozwiązaniem będzie użycie klucza bezpieczeństwa. Na liście zatwierdzonych wypłat możesz ustawić listę portfeli kryptograficznych, w których możliwa jest wypłata. Możesz także autoryzować i monitorować urządzenia, na których zalogowane jest Twoje konto.

Handel Binance

Na platformie Binance istnieje sześć różnych możliwości/platform handlowych:

 • Convert;
 • Classic;
 • Advanced;
 • Margin;
 • P2P;
 • Stock Token.

W ramach „Convert” możesz łatwo wymienić kryptowaluty w ciągu sekundy. Jednak nie zobaczysz żadnego wykresu cenowego ani statystyk, aby podjąć perfekcyjną decyzję.

Co więcej, platformy „Classic” i „Advance” pozwalają traderom zobaczyć wykres cen na żywo oraz listę dostępnych aktywów. Traderzy mogą wdrażać strategie techniczne przy użyciu kilku wskaźników i formacji. Prawa sekcja dotyczy kupna i sprzedaży na platformie, gdzie wymiana odbywa się za pomocą jednego kliknięcia. Co więcej, możesz wdrożyć zlecenia natychmiastowe i limitowane, aby wymiana była bardziej doskonała.

Binance umożliwia transakcje lewarowane na koncie „Margin”, na którym możesz handlować z 3X, 5X lub 10X swojego kapitału handlowego. Poza tym handel P2P umożliwiał dokonywanie wymian w obrębie użytkowników Binance.

Kolejną atrakcyjną cechą Binance jest rynek tokenów niewymiennych (NFT). Obecni użytkownicy Binance mogą kupować lub sprzedawać NFT za pośrednictwem giełdy Binance. Oprócz kryptowalut Binance zrzesza artystów, twórców i entuzjastów kryptowalut uczestniczących w rynku NFT. W takim przypadku użytkownicy muszą zapłacić zaledwie 1% opłaty manipulacyjnej od transakcji, podczas gdy twórcy otrzymają 1% opłaty licencyjnej za swoje transakcje.

Obsługa klienta

Jako wiodąca giełda kryptowalut Binance wdrożyła różne metody komunikacji ze swoją ogromną bazą klientów. Po pierwsze, jedną z rzeczy, która przyciągnie uwagę traderów, jest obszerna sekcja FAQ. Ponieważ Binance ma ogromną bazę klientów, koncentruje się na rozwiązywaniu większości zapytań klientów poprzez sekcję FAQ. FAQ Binance dzieli się na dziewięć różnych kategorii, w których użytkownicy mogą znaleźć odpowiedzi na większość zapytań dotyczących zarówno handlu, jak i kont.

Poza tym, jeśli problem nie zostanie rozwiązany przez FAQ, ludzie mogą zgłosić zapytanie kontaktując się z zespołem obsługi klienta. W ramach systemu zgłoszeń użytkownicy muszą szczegółowo wyjaśnić problem i omówić go z zespołem pomocy technicznej za pośrednictwem e-maili lub zgłoszeń. Jednak najskuteczniejszym sposobem skontaktowania się z obsługą Binance jest skorzystanie z czatu na żywo, na którym użytkownicy mogą natychmiast zadać dowolne pytanie dotyczące platformy lub handlu. Podczas naszej recenzji stwierdziliśmy, że obsługa Binance jest skuteczna w porównaniu z innymi i przez większość czasu odpowiada natychmiast.

Binance wdrożyło witrynę w ponad 35 językach, dzięki czemu osoby z większości krajów handlujących kryptowalutami mogą uzyskać dostęp do tej platformy. Poza tym Binance stworzył witryny specyficzne dla danego kraju dla użytkowników z Wielkiej Brytanii, Singapuru, Australii itd.

Czy powinienem używać Binance?

Jeśli przeczytałeś recenzję Binance od góry do dołu, będziesz wiedział, czy powinieneś korzystać z tej platformy, czy nie. W Binance istnieje wiele przywilejów, ale użytkownicy nie mogą ignorować wad. Jeśli kryptowaluta nie jest w Twoim kraju regulowana, możesz napotkać problem z otwarciem i prowadzeniem konta handlowego na Binance.

Jeśli jednak porównasz inne platformy pod względem środowiska wymiany, narzędzi, dostępności aktywów i depozytów fiat, zobaczysz Binance jako przyjazną dla użytkownika, zaawansowaną i innowacyjną platformę. Ponadto Binance oferuje szeroką gamę produktów i usług, które zawsze utrzymają tę platformę w czołówce dla nowych i dotychczasowych klientów.

Recenzja Binance

Komentarze na temat Binance
( 0 )
Rating użytkownika: 4.4 / 5

Zostaw komentarz

Binance Polska: Recenzja i opinie traderów 2024

Odwiedź witrynę