Skip to Content

AvaTrade – recenzja brokera i opinie traderów 2024

3.7 / 5

AvaTrade to wiodący międzynarodowy broker online oferujący innowacyjne rozwiązania transakcyjne od momentu swojego powstania w 2006 r. Założycielami firmy są profesjonaliści z branży finansowej i eksperci z zakresu web-commerce, którzy podążają za wizją umożliwiania ludziom na całym świecie prowadzenia obrotu i inwestowania z pewnością siebie w bezpiecznym i innowacyjnym środowisku.

Informacje Ogólne

Od momentu założenia firmy AvaTrade dynamicznie się rozwija i obecnie obsługuje ponad 200.000 klientów na całym świecie, realizuje ponad 2 mln transakcji miesięcznie, a jej miesięczny wolumen transakcji przekracza 60 mld $. Działalność AvaTrade ma zasięg międzynarodowy, a jej siedziba główna znajduje się w Irlandii pod adresem: Five Lamps Place, Amiens Street, Dublin 1 Ireland. Ponadto, AvaTrade posiada oddziały we Włoszech, Francji, Japonii, Hiszpanii, Australii, Mongolii, Chinach, Nigerii, Chile i RPA. Dzięki oddziałom na całym świecie AvaTrade może oferować konkurencyjne wsparcie i usługi odpowiadające potrzebom inwestorów z całego świata.

Od 2009 r. AvaTrade zdobyła 9 ważnych nagród branżowych i wyprzedza konkurencję dzięki swoim innowacyjnym rozwiązaniom transakcyjnym i niezrównanej obsłudze klienta. Broker ma silną pozycję na rynku i doskonałą reputację w branży. Ponadto, AvaTrade posiada zezwolenia wydane przez liczne organy regulacyjne na całym świecie, które sprawują nad nią nadzór. Informacje dotyczące nadzoru znajdziesz poniżej.

Zalety i Wady

Wysoki stopień regulacji: AvaTrade jest objęta nadzorem przez 5 globalnych organów regulacyjnych, które zapewniają, aby świadczone przez nią usługi finansowe były profesjonalne, rzetelne i transparentne.

Wyjątkowe wsparcie: Obsługa klienta AvaTrade jest najlepsza w swojej klasie i zdobyła liczne nagrody w zakresie obsługi i troski o klienta. Wsparcie w wielu językach jest dostępne 24/7 i obejmuje 37 numerów telefonicznych z różnych krajów oraz międzynarodową linię obsługi klienta. Ponadto, inwestorzy mogą kontaktować się z zespołem wsparcia pocztą elektroniczną, a także poprzez czat na żywo i różne kanały mediów społecznościowych.

Liczne platformy transakcyjne: AvaTrade zapewnia inwestorom szeroki wybór zaawansowanych platform transakcyjnych. Niezależnie od Twojego poziomu doświadczenia, AvaTrade ma platformę transakcyjną dla Ciebie.

Wszechstronna edukacja: AvaTrade zapewnia swoim inwestorom rozbudowaną sekcję edukacyjną z materiałami dla inwestorów na wszystkich poziomach.

Sekcja FAQ (Najczęściej zadawane pytania): Sekcji FAQ brakuje głębi i trudno dokopać się do informacji, których szukasz.

Warunki tradingu

AvaTrade oferuje swoim inwestorom korzystne warunki obrotu, dzięki którym znalazła się w gronie najlepszych brokerów online. AvaTrade nie pobiera żadnych prowizji, a swoje wynagrodzenie generuje ze spreadu. Inwestorzy mogą wybrać jeden z dwóch modeli cenowych – spready stałe lub spready zmienne. Spready stałe nie należą do najniższych w branży, spread dla głównej pary walutowej EUR/USD wynosi 1,9 pipsa. Jednakże, bardziej aktywni inwestorzy z większym doświadczeniem mogą wybrać obrót ze spreadami zmiennymi, które dla pary walutowej EUR/USD wynoszą zwykle 0,7 pipsa. AvaTrade nagradza poważnych inwestorów, którzy wpłacą ponad 100.000 USD, EUR, GBP lub równowartość tej kwoty, oraz tych, którzy osiągną kwartalny wolumen transakcji na poziomie 100 mln $. Inwestorzy, którzy spełnią te warunki, korzystają z obniżonych spreadów. Należy również pamiętać, że spready mogą się różnić w zależności od platformy transakcyjnej, a Avatrade oferuje swoim inwestorom szeroki wybór platform do prowadzenia obrotu.

Platforma tradingowa

Jeśli chodzi o platformy transakcyjne, AvaTrade nie rozczarowuje. Broker oferuje platformę dla niemal każdego typu inwestora – niezależnie od tego czy ma on doświadczenie, czy dopiero zaczyna, AvaTrade ma platformę dostosowaną do jego potrzeb. Każda platforma zapewnia inwestorom unikatowe i niepowtarzalne doświadczenie obrotu, zarówno w przypadku obrotu manualnego, jak i zautomatyzowanego. Chociaż inwestorzy mają różne platformy transakcyjne do wyboru, wiele z nich jest opartych na oprogramowaniu MetaTrader lub z nim zintegrowanych. To najczęściej stosowane i najpopularniejsze na świecie oprogramowanie transakcyjne umożliwia dostęp do ponad 250 instrumentów transakcyjnych, wielu zaawansowanych narzędzi analitycznych, wielu wskaźników technicznych i rozbudowanych zestawów wykresów. Interfejsy użytkownika na wszystkich platformach MetaTrader są bardzo intuicyjne, wysoce responsywne, pięknie zaprojektowane i przyjazne dla użytkownika. Platformy oferowane przez AvaTrade są najlepsze w swojej klasie i zdobyły wiele nagród. Patrz platformy transakcyjne oferowane przez AvaTrade poniżej.

Platformy do obrotu manualnego: MetaTrader 4 (MT4); MetaTrader 5 (MT5); MetaTrader 4 Web Trading; AvaOptions; AvaTradeGo.

Platformy do obrotu zautomatyzowanego: DupliTrade; MQL5; ZuluTrade; RoboX; Mirror Trader.

Trading mobilny

AvaTrade oferuje zaawansowaną mobilną platformę transakcyjną o nazwie „AvaTradeGo”. Ta mobilna platforma transakcyjna jest dostępna do pobrania zarówno na urządzenia mobilne z iOS, jak i z Androidem, z Apple App Store and Google Play Store Mobilna aplikacja transakcyjna została zaprojektowana intuicyjnie i dopracowana tak, aby zapewnić użytkownikom bezproblemowe doświadczenie obrotu mobilnego. Inwestorzy mają dostęp do rozbudowanego panelu sterowania wyposażonego w zestaw narzędzi do zarządzania, zaawansowane wykresy, informacje o trendach rynkowych przekazywane w czasie rzeczywistym oraz aspekt społecznościowy pomagający w zrozumieniu sentymentu rynkowego. Mobilna aplikacja transakcyjna nie jest tak rozbudowana jak platformy desktopowe i webowe oferowane przez AvaTrade, koncentruje się raczej na prostym, ale niezakłóconym doświadczeniu obrotu. W końcu tego właśnie inwestorzy oczekują od mobilnej platformy transakcyjnej, ponieważ do zawierania poważnych transakcji i podejmowania poważnych decyzji będą korzystać z platform desktopowych. W związku z tym aplikacja AvaTradeGO zapewnia dostęp do portfela inwestora i prostych technik analitycznych, wgląd w sentyment rynkowy oraz aspekt społecznościowy obrotu.

Konto demo

Inwestorzy, którzy wahają się, czy powinni prowadzić obrót z Avatrade, mają dostęp do rachunku demo, który jest taki sam jak rachunek rzeczywisty. Za pomocą rachunku demo inwestorzy mogą doświadczyć autentycznego obrotu, korzystając z wirtualnych pieniędzy. Wszystkie narzędzia, funkcjonalności i instrumenty transakcyjne dostępne na rachunku rzeczywistym są dostępne również na rachunku demo. W związku z tym inwestorzy mogą najpierw wypróbować platformy transakcyjne w praktyce, zanim zdecydują się na rachunek rzeczywisty.

Rodzaje kont

AvaTrade oferuje swoim inwestorom tylko dwa rodzaje rachunków transakcyjnych – standardowy rachunek transakcyjny i islamski rachunek swap free dla inwestorów muzułmańskich. Otwarcie każdego rachunku jest darmowe, ale wymagane jest dokonanie minimalnej wpłaty w wysokości 100 $. Po otwarciu rachunku inwestorzy uzyskują dostęp do wszystkich platform, narzędzi i funkcjonalności oferowanych przez AvaTrade. Każdy inwestor jest traktowany równo i otrzymuje takie same szanse.

Otwieranie konta

Otwarcie rachunku na AvaTrade jest bardzo proste i łatwe. Aby otworzyć rachunek, wystarczy wykonać trzy podstawowe kroki przedstawione poniżej.

  1. Uzupełnij formularz wniosku na stronie internetowej AvaTrade.
  2. Dokonaj weryfikacji swoich danych osobowych.
  3. Zasil swój rachunek kwotą co najmniej 100 $.

 

Powyższe kroki są proste, jednak AvaTrade wymaga określonych dokumentów do weryfikacji Twojego rachunku. Wszyscy inwestorzy muszą przesłać kolorową kopię dokumentu tożsamości wydanego przez władze państwowe (paszport, prawo jazdy, dowód osobisty). Ponadto, aby udowodnić swoją tożsamość, inwestorzy muszą dostarczyć potwierdzenie danych adresowych. Przykładowo, inwestorzy mogą przesłać rachunek za media z ostatnich 6 miesięcy. Na rachunku za media musi widnieć Twoje imię i nazwisko oraz adres zgodny z danymi podanymi na formularzu wniosku. Jeśli nie masz rachunku za media, możesz dostarczyć także wyciąg z rachunku bankowego, na którym widnieje Twoje imię i nazwisko oraz adres. Cały proces weryfikacji trwa nie dłużej niż kilka dni, a po zakończeniu weryfikacji inwestor może rozpocząć obrót.

Wypłata środków finansowych

Proces wypłaty środków z AvaTrade jest prosty. Aby wypłacić środki ze swojego rachunku, musisz przejść do sekcji wypłaty środków na swoim rachunku i złożyć wniosek o wypłatę środków, wypełniając formularz internetowy. Po wypełnieniu wniosku zobaczysz dostępne metody wypłaty środków. Ze względu na przepisy o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy inwestorzy muszą wypłacać środki na to samo źródło, z którego dokonano wpłaty. Dotyczy to kwoty do 200% wartości wpłaty. Przykładowo, jeśli inwestor wpłaci 1.000 $ za pomocą karty kredytowej, musi wypłacić swoje pierwsze 2.000 $ na tę samą kartę kredytową, zanim inne metody wypłaty środków staną się dostępne. Zasadniczo wszystkie wypłaty są przetwarzane w ciągu 1-2 dni roboczych, jednak przeznacza się na to 10 dni roboczych. Dostępne dla inwestorów metody wypłaty środków obejmują: kartę kredytową, przelew bankowy, Skrill, WebMoney i Neteller.

Szkolenie traderów

AvaTrade angażuje się w edukowanie swoich inwestorów, aby mogli prowadzić obrót z pewnością siebie, dlatego na swojej stronie internetowej oferuje dostęp do kompleksowego centrum edukacji. W centrum edukacji inwestorzy znajdą niezliczone artykuły, samouczki, poradniki, filmy szkoleniowe, webinaria, e-Booki i inne materiały. AvaTrade posiada materiały edukacyjne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych inwestorów, dlatego niezależnie od Twojego poziomu doświadczenia centrum edukacji AvaTrade pomoże Ci rozwinąć umiejętności.

Czy powinienem tradować z AvaTrade?

AvaTrade jest renomowanym brokerem online oferującym wyjątkowe usługi transakcyjne. Obsługuje szeroki przekrój inwestorów i oferuje różne instrumenty finansowe, którymi można obracać na wielu globalnych rynkach. Broker jest wyraźnym liderem branży, zdobył wiele nagród, jest objęty nadzorem, a jego działalność ma zasięg międzynarodowy. Jeśli jesteś inwestorem zainteresowanym obrotem za pośrednictwem profesjonalnego i kompetentnego brokera, AvaTrade to właściwy wybór dla Ciebie.

Recenzja AvaTrade

Komentarze na temat AvaTrade
( 0 )
Rating użytkownika: 4.4 / 5

Zostaw komentarz

AvaTrade – recenzja brokera i opinie traderów 2024

Odwiedź witrynę