Skip to Content

AvaTrade – Ayrıntılı İnceleme ve Yatırımcı Görüşleri 2024

3.7 / 5

AvaTrade, 2006’da kurulduğu günden beri yenilikçi yatırım çözümleri sağlayan uluslararası düzeyde öncü bir online broker. Şirket, finans sektöründen profesyoneller ve internet ticareti uzmanlarınca dünyanın dört bir yanındaki insanlara güvenli, emniyetli ve yenilikçi bir ortamda özgüvenle yatırım yapma gücü sağlama vizyonuyla kurulmuş.

Genel Bilgi

AvaTrade kurulduğundan beri müthiş şekilde büyümüş ve günümüzde 200.000’den fazla müşteriye hizmet veriyor, ayda 2 milyondan fazla işlem gerçekleştiriyor ve aylık 60 milyar dolarlık işlem hacmine sahip. Merkezi Five Lamps Place, Amiens Street, Dublin 1 İrlanda’da olan AvaTrade uluslararası çapta hizmet veriyor. Ayrıca Fransa, Japonya, İspanya, Avusturalya, Moğolistan, Çin, Nijerya, Şili ve Güney Afrika’da da müdürlüklere sahip olan AvaTrade dünyanın dört bir yanındaki yatırımcıların ihtiyaç duyduğu hizmetleri başarıyla karşılayabiliyor.

AvaTrade 2009’dan beri 9 büyük sektör ödülü kazanmış ve yenilikçi yatırım çözümlerinin yanında sınıfının en iyi müşteri hizmetiyle rekabetin önünde ilerlemeye devam ediyor. Son derece köklü olan bu şirket sektörde kusursuz bir itibara sahip. AvaTrade dünyanın dört bir yanında birçok denetim kurumundan lisanslı ve bu kurumların denetimi altında. Denetimci kurumları aşağıda görebilirsiniz.

  • AVA Trade EU Ltd, İrlanda Merkez Bankası denetimi altında
  • AVA Trade Ltd , B.V.I Financial Services Commission denetimi altında
  • Ava Capital Markets Australia Pty Ltd, ASIC denetimi altında
  • Ava Capital Markets Pty, South African Financial Services Board (FSP) denetimi altında
  • Ava Trade Japan K.K., Japonya’da FSA ve FFAJ denetimi altında

Avantajlar ve Dezavantajlar

Yüksek denetim altında: AvaTrade, yatırım hizmetlerinin profesyonel, güvenilir ve şeffaf olduğundan emin olan 5 farklı küresel denetim kurumunun denetimi altındadır.

Müthiş Destek: AvaTrade’in müşteri hizmetleri sınıfının en iyisi ve müşteri desteği ile hizmeti konusunda birçok ödül almışlar. Müşteri hizmetleri 7/24 çalışıyor, birçok dilde destek sağlıyor ve farklı ülkelerden 37 telefon numarasının yanında uluslararası müşteri destek hattı da bulunuyor. Ayrıca yatırımcılar destek hattına e-posta, canlı sohbet ve çeşitli sosyal medya kanallarından da ulaşabiliyor.

Birçok Yatırım Platformu: AvaTrade yatırımcılara geniş bir sofistike yatırım platformu yelpazesi sunuyor. Tecrübe seviyeniz ne olursa olsun AvaTrade’de size uygun bir platform var.

Kapsamlı Eğitim: AvaTrade, yatırımcılarına her seviyede yatırımcıya uygun geniş çaplı bir eğitim kısmı sunuyor.

SSS Kısmı: SSS kısmı yeterince detaylı değil ve aradığınız bilgiye ulaşmak oldukça uğraşlı.

Yatırım Koşulları

AvaTrade yatırımcılarına avantajlı yatırım koşulları sağlıyor, bu da çevrimiçi broker’lar arasında en tepeye tırmanmalarında yararlı olmuş. AvaTrade komisyon almıyor, işlem ücretini fiyat aralığından kesiyor. Yatırımcıların iki farklı ücretlendirme seçeneği var: sabit fiyat aralığı veya değişken fiyat aralığı. Ana paritelerden biri olan EUR/USD’de 1,9 pip ile sabit fiyat aralıkları sektörün en düşüğü değil. Ancak deneyimli aktif yatırımcılar EUR/USD’de genelde 0,7 pip olan değişken fiyat aralıklarıyla işlem yapmayı seçebilir. AvaTrade 100.000 USD, EUR, GBP veya eşdeğerini hesabına yükleyen ciddi yatırımcıları ödüllendiriyor, bir çeyrekte 100 milyon dolarlık işlem hacmi olan yatırımcıları da. Unutmamak gereken bir şey de fiyat aralıklarının yatırım platformuna göre değişiklik gösterebildiği ve AvaTrade’in yatırımcılarına geniş bir yatırım platformu yelpazesi sunduğu.

İşlem Platformu

AvaTrade, yatırım platformu konusunda müşterilerini hayal kırıklığına uğratmıyor. Şirketin neredeyse her türlü yatırımcıya uygun bir platformu var. AvaTrade’de hem deneyimli hem de daha yeni başlayan yatırımcıların ihtiyacını karşılayacak platformlar var. Hem elle hem de otomatik işlemler için her platform yatırımcılara eşsiz ve sağlam bir yatırım deneyimi sunuyor. Yatırımcılara geniş bir platform yelpazesi sunulsa da bunların çoğu MetaTrader yatırım yazılımı üzerine kurulu ya da bu yazılıma entegre edilmiş hâlde. Dünyanın en çok kullanılan ve en popüler yatırım yazılımı olan MetaTrader, 250’den fazla yatırım aracına, birçok ileri düzey analiz aracına, çeşitli teknik göstergelere ve sofistike grafik paketlerine erişim sağlıyor. Bütün MetaTrader’ların kullanıcı ara yüzü son derece kullanışlı, hızlı, güzel tasarımlı ve kullanıcı dostu. AvaTrade’in sağladığı platformlar sınıfının en iyisi ve çeşitli ödüllere sahip. AvaTrade’in sunduğu yatırım platformlarını aşağıda görebilirsiniz.

Elle Yatırım Platformları: MetaTrader 4 (MT4), MetaTrader 5 (MT5), MetaTrader 4 Web Trading, AvaOptions, AvaTradeGo.

Otomatik Yatırım: DupliTrade; MQL5; ZuluTrade; RoboX; Mirror Trader.

Mobil İşlem

AvaTrade, “AvaTradeGo” adlı sofistike bir mobil yatırım platformu sağlıyor. Bu mobil yatırım platformu Apple App Store ve Google Play Store’dan hem iOS hem de Android mobil cihazlara indirilebiliyor. Kullanıcı dostu bir tasarıma sahip bu mobil yatırım uygulaması tasasız bir mobil yatırım deneyimi sağlamak için kusursuzlaştırılmış. Yatırımcıların çeşitli yönetim araçları, üst düzey grafikler, canlı piyasa trendleri ve piyasa görüşünü anlamak için piyasanın sosyal tarafına bakmanızı sağlayan bir özellikle tamamlanan sofistike bir panele erişimi oluyor. Mobil yatırım platformu, AvaTrade’in masaüstü ve web tabanlı yatırım platformları kadar sofistike olmasa da basit ama hatasız bir mobil yatırım deneyimine odaklı. Sonuçta ciddi işlem ve kararlarını masaüstü platformlarını kullanarak gerçekleştirecek yatırımcıların bir mobil platformdan beklediği de tam olarak bu. Böylece yatırımcı, AvaTradeGo uygulamasıyla portföy, temel analiz teknikleri, piyasa görüşüne dair bilgiler ve piyasanın sosyal tarafına bir bakışa erişebiliyor.

Demo Hesabı

AvaTrade’le yatırım yapmaya henüz karar vermemiş yatırımcıların gerçek hesapla aynı olan canlı demo hesabına erişimi bulunuyor. Yatırımcılar demo hesabında sanal parayla işlem yaparak gerçek bir yatırım deneyimi yaşayabiliyor. Böylece yatırımcılar AvaTrade yatırım platformlarını gerçek bir hesap açmadan ilk elden deneyimleyebiliyor.

Hesap Türleri

AvaTrade, yatırımcılarına sadece iki tür yatırım hesabı seçeneği sunuyor: standart bir yatırım hesabı ve Müslüman yatırımcılar için swap ücreti olmayan İslami hesap. Hesaplar ücretsiz açılabiliyor ama en az 100$ bakiye yatırmak gerekiyor. Hesap açtıktan sonra yatırımcıların, AvaTrade’in sunduğu bütün platform, araç ve özelliklere erişimi oluyor. Her yatırımcıya eşit davranılıyor ve aynı fırsatlar sunuluyor.

Bir Hesap Açmak

AvaTrade ile hesap açmak basit ve kolay. Sadece üç temel adımla hesap açılıyor. Bu adımları aşağıda görebilirsiniz.

  1. AvaTrade sitesindeki başvuru formunu doldurun.
  2. Kişisel bilgilerinizi doğrulayın.
  3. Hesabınıza en az 100$ yatırın.

 

Yukarıdaki adımlar basit olsa da hesabınızı onaylamak için AvaTrade’in belirli belgelere ihtiyacı var. Tüm yatırımcıların devlet tarafından verilen bir kimliğin (pasaport, sürücü belgesi, kimlik kartı) renkli kopyasını teslim etmesi gerekiyor. Bunun yanında kimliğinizi bir kez daha kanıtlamak için yatırımcıların adres kanıtı teslim etmesi gerekiyor. Mesela yatırımcılar son altı ay içinde alınmış bir elektrik, su veya doğalgaz faturası teslim edebiliyor. Bu faturanın üzerinde başvuru formuna yazdığınız adınızın ve adresinizin olması gerekiyor. Faturanız yoksa adınızı ve adresinizi içeren bir banka hesap beyanı da kabul ediliyor. Doğrulama süreci baştan sona birkaç günden fazla sürmüyor ve hesabı doğrulanan yatırımcılar işlem yapmaya başlayabiliyor.

Para Çekme

AvaTrade bakiye çekiminde basit bir süreç sunuyor. Hesabınızdan bakiye çekmek için hesap sayfanızdaki bakiye çekme kısmına girip çevrimiçi bakiye çekme formunu doldurarak bakiye çekimi başvurusu yapmanız gerekiyor. Bu başvuruyu doldurduktan sonra mevcut para çekme yöntemlerinizi görüyorsunuz. Kara para aklamaya karşı denetimler sebebiyle yatırımcıların bakiye yatırdığı banka hesabına bakiye çekmesi gerekiyor. Yatırımcıların yatırdıkları bakiyenin %200’ü kadarına kadar bunu yapması gerekiyor. Örneğin bir yatırımcı kredi kartını kullanarak 1000$ yatırdıysa ilk çektiği 2000$ doları aynı kredi kartına çekmesi gerekiyor, diğer para çekme yöntemleri bu işlem yapıldıktan sonra açılıyor. Tüm para çekimleri genellikle bir iki iş günü içinde işlense de para çekme işlemleri için 10 iş günü süre veriliyor. Yatırımcılara sunulan para çekme yöntemlerine Kredi Kartı, Havale/EFT, Skrill, WebMoney ve Neteller dâhil.

Yatırımcı Eğitimi

AvaTrade, müşterilerinin özgüvenle yatırım yapabilmesi için yatırımcılarına eğitim sağlamaya kendini adamış bir şirket, bu sebeple sitelerinde kapsamlı bir eğitim merkezi bulunmakta. Yatırımcılar bu eğitim merkezinde sayısız makale, ders, rehber, eğitim videosu, webinar, eKitap ve çok daha fazlasını bulabiliyor. AvaTrade hem yeni hem de ileri seviye yatırımcılara uygun eğitim araçlarına sahip. Bu yüzden deneyim seviyeniz ne olursa olsun AvaTrade eğitim merkezi kendinizi geliştirmede size yardımcı olabiliyor.

AvaTrade ile İşlem Yapmalı mıyım?

AvaTrade son derece iyi bir itibara sahip, müthiş yatırım hizmetleri sağlayan bir çevrimiçi yatırım broker’ı. Çeşitli yatırımcılara hizmet sağlıyor ve birçok piyasadan türlü finansal araca yatırım yapma imkânı sunuyorlar. Birçok ödül alan bu broker yüksek denetim altında olmanın yanında birçok ülkede hizmet verdiği için sektörün bariz lideri. Profesyonel ve ehil bir yatırım broker’ı ile yatırım yapmak isteyen bir yatırımcıysanız AvaTrade aradığınız şirket olabilir.

Incelemeler: AvaTrade

Yorumlar: AvaTrade
( 0 )
Kullanıcı oylaması: 4.4 / 5

Yorum bırak

AvaTrade – Ayrıntılı İnceleme ve Yatırımcı Görüşleri 2024

Siteyi görüntüle