Od kiedy w ostatnich miesiącach Bitcoin i inne kryptowaluty osiągnęły niespotykaną popularność, pojawiły się nowe sposoby inwestowania dla tych, którzy chcą uzyskać zysk dla tej popularnej klasy aktywów. Aby ułatwić nawigację wśród istniejących możliwości, przygotowaliśmy ostateczną listę najlepszych internetowych brokerów prowadzących trading Bitcoinem, Ethereum, Litecoinem i innymi altcoinami.

Ze względu na dramatyczne wahania cen, kryptowaluty mogą dawać niewiarygodnie ekscytujące możliwości dla każdego inwestora. Co więcej, anonimowość, bezpieczeństwo i brak centralnego pośrednika sprawiają, że w nadchodzących latach będą one jeszcze bardziej obiecującą alternatywą dla tradycyjnych aktywów, takich jak akcje i waluty.

Nie brakuje zatem możliwości. Ale jako trader kryptowalut, ważne jest, abyś wiedział, z którym internetowym brokerem współpracować, ponieważ w dużym stopniu twój sukces będzie właśnie od niego zależał. Biorąc pod uwagę własne potrzeby, preferencje i cele dotyczące tradingu kryptowalutami, możesz skorzystać z naszej listy internetowych brokerów, aby łatwo zidentyfikować tych, którzy pasują do tego, co chcesz osiągnąć.

Znajdziesz tu najnowsze firmy odnoszące znaczne sukcesy, a także wieloletnie platformy tradingowe, które dodały Bitcoin i altcoins do swoich opcji.

Do której metody tradingowej jesteś najbardziej przyzwyczajony? Jeśli chodzi o ruchy wykresów, trading z urządzenia mobilnego i tak dalej (innymi słowy, sposób, w jaki większość z nas traduje), broker online jest najlepszą opcją.

Wskoczenie jest tak łatwe, jak 1-2-3:

1. Zapoznaj się z wybranymi brokerami:

2. W zależności od swoich preferencji, zarejestruj się w co najmniej jednym z nich.

3. Rozpocznij trading kryptowalutami i zarabiaj.

Korzyści płynące z tradingu z brokerem

Możliwe jest założenie konta na specjalistycznej giełdzie kryptowalut i trading bezpośrednio na niej – dlaczego więc warto wybrać brokera? Ponieważ większość traderów odnosi więcej sukcesów tradując we własnej strefie komfortu! U brokera online nie musisz mieć zaplecza technicznego ani rozumieć kryptowalut, aby tradować bitcoinem. Co więcej, znajdziesz tam bardziej intuicyjne, przystępne i wspierające praktyki użytkownika, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Innymi słowy, wszystko będzie wyglądać jak coś, do czego jesteś już przyzwyczajony.

Wybór spośród szerokiego wachlarza brokerów

W wyszukiwarkach możesz natknąć się na nieskończony wybór stron brokerów kryptowalut, dlatego ważne jest, aby odróżnić te, z którymi warto nawiązać relacje. Wszystko sprowadza się do strategii tradingowej, a także do zapewnienia, że sama platforma tradingowa jest nie tylko godna zaufania, ale oferuje również uczciwe i przejrzyste usługi, zaczynając od dobrej obsługi klienta.

Zespół wsparcia live

Rynki są nieustannie w ruchu, zwłaszcza w świecie kryptowalut. Oznacza to, że zasoby brokerskie powinny obejmować całodzienny i całodobowy zespół obsługi klienta, dostępny zarówno w trybie pilnym, jak i normalnym. Wysyłanie e-maila i czekanie na odpowiedź jest od czasu do czasu w porządku, ale musisz mieć pewność, że możesz porozmawiać z kimś przez telefon tak szybko, jak to możliwe. W świecie tradingu, szybkie i proste wyjaśnienie może sprawić, że nie utracisz szansy na zysk.

Różnorodność opcji inwestycyjnych

Podobnie jak w przypadku scentralizowanych rynków walutowych, posiadanie inwestycji w różnych parach kryptowalutowych pomaga w długoterminowej stabilności portfela. Powinni oni mieć przynajmniej waluty, którymi chcesz tradować. Wybór jedynie brokerów pasujących do twoich preferencji to zdecydowanie jeden z najprostszych filtrów.

Znaczenie spersonalizowanego konta

Nie spiesz się na rynek nie myśląc o udogodnieniach: przed rejestracją u brokera kryptowalut, upewnij się, że ma on preferowane metody depozytu/wypłaty, że nie ma nieuzasadnionych lub ukrytych opłat, a jego spready są konkurencyjne. Zdając sobie sprawę, że nie możesz wpłacić pieniędzy za pomocą preferowanej metody, utworzenie konta byłoby stratą czasu, prawda?

Kryptowaluty, o których musisz wiedzieć

Istnieje obecnie ponad tysiąc kryptowalut, a codziennie tworzone są nowe. Jest jednak kilka o poziomie wartości, stabilności i płynności, które sprawiają, że są one niezbędne na twoim radarze.

Bitcoin (BTC)

Wprowadzony w 2009 roku Bitcoin jest prawdopodobnie jedyną kryptowalutą natychmiast rozpoznawaną przez każdego. Powszechnie używana zarówno podczas zakupów online, jak i offline oraz o najwyższej kapitalizacji rynkowej. Bitcoin jest sprzedawany przez miliardy każdego dnia na wielu dużych giełdach na całym świecie.

Najmniejsza jednostka Bitcoina znana jest jako Satoshi, nazwana od jej anonimowego twórcy, czyli 0.00000001 BTC. Każdy może kupić dowolną ilość Bitcoin, która jest wyższa niż ta wartość. Wielu inwestorów kupuje po prostu Bitcoiny i trzyma je przez dłuższy okres czasu, mając nadzieję, że ich wartość będzie nadal rosnąć i pozostanie stabilna, podczas gdy inni wierzą wyłącznie w jego wartość jako anonimową, zdecentralizowaną metodę płatności, i używają tak, jak używają klasycznej waluty, jak dolar.

Ethereum (ETH)

Nazywany krypto srebrem (co sugeruje, że Bitcoin jest złotem), ponieważ jest to druga najpopularniejsza i najcenniejsza kryptowaluta, Ethereum stało się szeroko stosowanym altcoinem z ogromną obiegową podażą. W samym 2017 roku jego wartość wzrosła o oszałamiające 13 000%, a jego współzałożyciel, według CNBC, przewidział podwojenie, a nawet potrojenie do końca 2018 roku. Jego skrót to ETH, rozpoznawalny dzięki czarnemu, trójkątnemu logo, Ethereum jest zdecydowanie wart uwagi, którą wszyscy na nim skupiamy od jego wydania w 2015 roku.

Litecoin (LTC)

Posiada zasadniczo te same właściwości co Bitcoin, ale za ułamek kosztów, Litecoin pozostaje ekscytującym altcoinem od czasu wprowadzenia w 2011 roku. Podczas gdy czasy transakcji są nieco wolniejsze niż Bitcoina, jego maksymalna podaż w obiegu jest prawie czterokrotnie wyższa niż Bitcoin, Litecoin nadal jest bardzo opłacalną opcją jako intratna inwestycja.
Bitcoin Cash (BCH)

Stosunkowo niedawna ewolucja z Bitcoina, ta kryptowaluta od jakiegoś czasu znajduje się w czołowej dziesiątce. Dzięki szybszemu czasowi transakcji i silniejszemu naciskowi na łatwość obsługi, Bitcoin Cash w krótkim czasie stał się silnym konkurentem dla Bitcoina. W rzeczywistości najnowsze prognozy ekspertów konsekwentnie wykazują ekscytujący długoterminowy wzrost. Obserwowanie jego wykresu będzie zabawą, a inwestorzy będą mieli dużo szczęścia w tradingu parami Bitcoin Cash/Bitcoin.

Dogecoin (DOGE)

Trudno nie kochać Dogecoina – zainspirowało go wirusowe zdjęcie uroczego psa shiba inu, a jego społeczność jest zachwycająca, zebrali się nawet razem, by wysłać jamajską drużynę bobslejową na igrzyska olimpijskie. Ale jego wartość i żywotność inwestycyjna nie jest czymś z czego można się śmiać. Z kapitalizacją rynkową wynoszącą prawie pół miliarda USD i ponad stu miliardami monet w obiegu. Podczas gdy pojedynczy Dogecoin jest wart mniej niż grosza, jego regularna fluktuacja z 10 najlepszych do niższej połowy 50 najlepszych sprawia, że jest to opcja tradingu parami. Opinie są bardzo zróżnicowane w zależności od miejsca, w którym Dogecoin będzie działał jak nisza kryptowalut, ale można powiedzieć, że w tej chwili nie wykazuje on oznak zaniku.

Namecoin (NMC)

Bitcoin Cash może być najgorętszą nową pochodną bitcoinów, ale to Namecoin był pierwszy i nadal jest wybierany w pierwszej kolejności przed Bitconem. Pomimo tego, że wydobywany jest z identycznego oprogramowania, Namecoin jest wykorzystywany do innych celów niż Bitcoin i od tego czasu inspirował różne kryptowaluty zaimplementowane do konkretnych i unikalnych przypadków wykorzystania.

Pierwszy przypadek użycia Namecoin polegał na możliwości stworzenia niezależnej domeny internetowej (.bit) niezależnie od standardowych regulatorów .com lub .net. Podczas gdy innym użytkownikom zaproponowano i opracowano wiele z długoterminowych celów Namecoin opierających się na powszechnej akceptacji użycia kryptowaluty. Oznacza to, że jego długoterminowa wartość jest bezpośrednio związana ze światowym zainteresowaniem zdecentralizowanymi pieniędzmi jako całością. Czas pokaże.

Dash (DASH)

Dash – wczesna ewolucja Litecoina z 2014 r., która po raz pierwszy została nazwana XCoin, a następnie zmieniona na Darkcoin – jest jedną z najbardziej ekscytujących kryptowalut. Jej fora są bardziej aktywne niż jakiekolwiek inne, ma również wysoce demokratyczne podejście – w sieci proponuje się ulepszenia, mają miejsca głosowania i finansowanie przez całą społeczność. Całkiem fajne!

Dash ma również jedną z największych kapitalizacji rynkowych, jest tradowany przez dziesiątki milionów dziennie i oferuje natychmiastowe, prywatne transakcje. Jego wartość utrzymuje się na stałym poziomie, a zainteresowanie rynkiem wciąż rośnie. Poprzez zanurzenie się w swojej społeczności, możesz odkryć wiele sposobów zarabiania Dashem poza wykopywaniem, pomagając w sieci. Możesz również skupić się na zostaniu Masternodem i głosować na to, co zostanie sfinansowane.

Nxt (NXT)

Nxt to w zasadzie Bitcoin bez wykopywania, wykorzystuje algorytm „proof of stake” zamiast algorytmu „proof of work” używanego przez większość głównych kryptowalut. Ten altcoin jest bardziej skoncentrowany na ulepszaniu kryptowaluty jako całości, udostępniając miejsce, w którym programiści mogą tworzyć aplikacje używane w różnych sieciach. Sama moneta będzie jednak nadal stawać się coraz bardziej wartościowa, ponieważ platforma zyskuje na popularności. Dodatkowo, użytkownicy mogą opracować zupełnie nowe kryptowaluty w sieci Nxt, co oznacza, że możesz odnaleźć dobrą okazję inwestycyjną.

Peercoin (PPC)

W przeciwieństwie do Bitcoin lub Nxt, Peercoin wykorzystuje zarówno dowód pracy, jak i dowód stawki oferując korzyści obu technologii. Biorąc pod uwagę efektywność energetyczną i niskie prawdopodobieństwo monopolizacji, skalowalność sieci jest ekscytująca. Można argumentować, że sukces tego altcoina zależy od branży kryptowalut jako całości. Dopóki kryptowaluta pozostaje w pobliżu obecnego poziomu popularności, Peercoin powinien pozostać trwałą inwestycją.

Branie pod uwagę kryptowaluty z perspektywy tradingowej

Prawdopodobnie znalazłeś się tu, ponieważ jesteś traderem, a nie długoterminowym inwestorem. Oznacza to, że szczególnie ważne jest zrozumienie zalet i wad kryptowalut, którymi tradujesz.

Gdy zagłębisz się w tę niszę, założymy się, że trading kryptowalutami stanie się tak naturalny jak trading tradycyjnymi zasobami, szczególnie jeśli znajdziesz brokera online z platformą odpowiadającą twoim preferencjom.

W pierwszej kolejności właśnie dlatego stworzyliśmy to źródło

Zarobiono miliardy dolarów, a kolejne miliardy są do zarobienia. Dla osób zainteresowanych tradingiem online, niewchodzenie na arenę kryptowalut może być uznane za stratę wielu potencjalnych zysków.

Jak to wszystko się zaczęło

Powodem, dla którego kryptowaluty tak często podkreślane są jako zdecentralizowane, jest fakt, że było to częścią ich pierwotnego powołania. Początkowo tworzenie nowej okazji inwestycyjnej lub tradingowej nigdy nie było częścią celu. Zamiast tego twórcy wyobrażali sobie sieć peer-to-peer, która nagradza ludzi za wniesienie do niej wkładu, bez opłat, przepisów i monopolizacji. Twoja tożsamość może pozostać anonimowa, bez konieczności do przekazywania wszystkich prywatnych informacji rządom lub dużym korporacjom.

Ta piękna idea została po raz pierwszy przedstawiona światu przez Satoshi Nakamoto (pseudonim) w 2009 r. w propozycji Bitcoina, później inspirującej tysiące innych kryptowalut. Blockchain – technologia stojąca za Bitcoinem – została również wykorzystana do wielu innych aplikacji, w tym logistyki, prawa, medycyny i nie tylko. Może nawet potencjalnie naprawiać ogromne kryzysy związane z prawami człowieka.

Przyszłość poszczególnych kryptowalut jest nadal niepewna, ale jasne jest, że świat nie przestanie korzystać z technologii blockchain, więc krypto z pewnością pozostanie interesującym tematem (i szansą inwestycyjną) przez wiele lat. Niech twój trading będzie opłacalny!