Skip to Content

Hodly – Kripto Para Cüzdanı İncelemesi

4.1 / 5

Dikkat! Bu cüzdanı kullanmaktan kaçınmanızı tavsiye ederiz. Bu 👉🏻 güvenilir cüzdan seçmenizi öneririz

Hodly, IQ Option adı verilen önde gelen CFD aracısına ait bir kripto para cüzdanı olmakla birlikte aynı zamnda da bir kripto para platformudur. IQ Option, yeni başlayan her kripto para yatırımcısının tüm işlemlerini yapabileceği Tek Durak bir platform imkanı sağlayarak bu yatırımcıların kripto para piyasasına girişlerini kolaylaştırmaya odaklanmaktadır.

1. Hodly Kripto Para Cüzdanı Hakkında

Bitcoin veya Ethereum gibi popüler kripto paralarla işlem yapmanızın yanında, aynı zamanda değerli kripto para yatırımlarınızı güvenli bir şekilde saklamanıza olanak veren entegre bir cüzdan da sunmaktadır. Kurum içi güvenlik önlemlerinin bir parçası olarak, Hodly, kripto para portföyünüzün bütününü soğuk depolarda saklar. Başka bir deyişle, yatırımınız çevrimdışı olarak güvence altına alınmıştır.

2. Hodly cüzdanını açmak

Hodly cüzdanınızı açmak için önce ana sayfanın sağ üst köşesindeki “Kaydol” a tıklayın. Tıkladıktan sonra, kayıt sayfasına yönlendirileceksiniz. Gerekli alanları doldurun ve cüzdan açma işlemini tamamlamak için “Başla” düğmesine tıklayın.

Hodly cüzdan, temel ve doğrulanmış olmak üzere 2 sürüme sahiptir. Doğrulanmamış sürümü ile, satın alma, satma ve ödeme alma işlemleri yapmaya izniniz vardır. Ancak eğer bir para çekme işlemi yapmak istiyorsanız, kimliğinizi doğrulamanız gerekir. Doğrulama, oldukça basit bir işlemdir. Sadece fotoğraflı bir kimlik ibraz etmelisiniz ve Hodly, 15 dakika içinde onu doğrulayacaktır.

3. Hodly Cüzdan Özellikleri

Hodly cüzdanınız sayesinde birçok majör kripto para türünü saklayabilir ve onlarla işlem yapabilirsiniz. Halihazırda desteklenen kripto paraların listesi şunları içerir: Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, DASH, EOS, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin, OmiseGo, Qtum, Qtum, Ripple, TRON, ZCash.

Geniş bir kripto para yelpazesini desteklemenin yanı sıra, Hodly'yi diğer kripto para cüzdanlarından farklı kılan şey, Hodly tarafından sunulan çok sayıda özelliktir. Hodly cüzdan ile herhangi bir sorun yaşamadan hızlı bir şekilde para yatırabilir ya da para çekebilirsiniz. Cüzdanın güvenliği de, Hodly tarafından kullanılan sunucular şifrelendiği ve güçlü şifreleme anahtarları ile güvence altına alındığı için garantilidir. Hesap açma işlemi de hızlı ve kolaydır. Doğrulama sadece para çekmek istediğinizde gereklidir. Hesabınızı doğrulamak için sadece kimliğinizi göndermeniz yeterlidir. Ayrıca, Hodly, kurum içi transferlerde herhangi bir ücret talep etmediği için diğer Hodly kullanıcıları arasında para transferini de fiyat olarak en uygun şekilde sağlamaktadır.

Hodly cüzdan, onu özel kılan ve kendine has çeşitli araçlar içermektedir. Fiyat grafiklerini destekleyen bir fiyat explorer'ı ile birlikte gelir. Bu, Hodly tarafından desteklenen her bir kripto paranın fiyatını ve piyasa kapitalizasyon seviyesini izlemenizi sağlayacaktır. Bununla birlikte, Hodly cüzdan hakkında gerçekten özgün olan, kripto para çatallanma senaryolarına verdiği destektir. Android veya iOS ile uyumlu kullanışlı bir uygulama olmanın yanı sıra, cüzdan ayrıca diğer Hodly cüzdan kullanıcılarıyla etkileşime geçmenizi sağlayan bir sohbet odasını da destekler.

Hodly cüzdanınızla, sadece kredi kartınızı kullanarak kripto para cinsinden kolayca alışveriş yapabilirsiniz. Kripto yatırımlarınız ile ödeme yapmak maksadıyla, öncelikle diğer kripto paralar için 'fiat' para birimi değişimi yapmanız gerekmez. IQ Option tarafından desteklenen tüm kripto paralar doğrudan kredi kartınızla satın alınabilir. Çok sayıda kripto para desteği ile, Hodly cüzdan farklı kripto paralar için farklı cüzdanlar tutmak zorunda kalmadan, çok çeşitli bir kripto para portföyüne sahip olmanızı sağlar. Başka bir deyişle, size ait kripto para yatırımlarının yönetimini kolaylaştırır. Ayrıca, cüzdan tarafından sağlanan data feed'leriyle kripto para piyasalarındaki önemli gelişmeleri izlemenizi sağlar.

4. Komisyonlar / İşlem Ücretleri

İşlem ücretleri açısından, Hodly, para yatırma veya para çekme işlemleri için tahsil edilen ücretler hakkında herhangi bir bilgi vermemektedir. Bununla birlikte, daha önce de belirtildiği gibi, diğer Hodly cüzdan sahipleri arasında transfer yapmak için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. İşlem ücretlerine gelince, her bir yöntem için ücret %2,9'dur.

5. Cüzdan ve Güvenlik

Hodly, sektöre yeni katılmış olsa da, geliştirilen en yeni teknolojiye erişim açısından sektördeki eski oyunculara göre bir avantaja sahiptir. Buna ek olarak, aynı zamanda Hodly'nin rakiplerinin zayıflık ve başarısızlıklarından ders alması için müthiş bir imkanı bulunmaktadır. Örneğin, kripto para varlıklarının %80'inden fazlası herhangi bir çevrimiçi tehditten korunmak için çevrimdışı saklanmaktadır. Hodly üzerindeki hassas müşteri verileri de tamamen şifrelenmiş sunucularda güvende tutulmaktadır. Bireysel düzeyde, cüzdanınız, Hodly cüzdanınıza sadece sizin erişebilmenizi sağlayan 2 adımlık kimlik doğrulama ile korunur.

Hodly cüzdan, IQ Option tarafından bu yılın başlarında arz edilen kripto parayı tamamlayacak şekilde lanse edildi ve açılışı yapıldı. Cep telefonu dostu olan cüzdan, kripto paralara yatırım yapmak isteyenlere birçok önemli avantaj sunuyor. Bu faydaların ilki güvenliktir. Kripto paralarınız iki doğrulama düzeyi ile korunmaktadır. Daha önce de belirtildiği gibi, Hodly, müşterilerinin kripto para hisselerini soğuk depoda saklar ve böylece bilgisayar korsanlarının erişmesini imkansız hale getirir. Hodly tarafından sunulan ikinci düzey koruma, herhangi bir para çekme işlemi için bireysel bir şifre ve pin numarası gerektirdiği gerçeğidir.

6. Müşteri Desteği

Sektördeki çoğu cüzdanın bugün sunduklarına kıyasla, Hodly'deki destek servisi haftanın 7 günü 24 saat hizmet vermektedir. Canlı sohbet yoluyla destek ekibiyle kolayca iletişim kurabilirsiniz. Hodly'nin rakiplerinin çoğu sadece SSS veya e-posta yoluyla destek sunmaktadır. Çoğu zaman, bir yanıt alabilmeniz için günlerce beklemeniz gerekir.

7. Hodly cüzdanı kullanmalı mıyım?

Hodly'nin kullanıcılarına sunduğu özellikler çığır açıyor. Geleneksel kripto cüzdanlarında bulunan zayıflıkların hiçbiri bunda yok. Örneğin, coin çatallanması için sektörde destek sunan tek cüzdandır. Ayrıca, sektörde canlı sohbet yoluyla 7/24 müşteri desteği sunan tek cüzdandır. Kripto para cüzdanı açmak istiyorsanız, geniş bir kripto para yelpazesi desteği ve cüzdandan işlem için entegre kabiliyeti gibi diğer özellikler Hodly'yi ilk seçim yapmaktadır.

Yeni başlayan bir kripto para yatırımcısı iseniz, kripto para piyasasının çok değişken bir piyasa olduğunu unutmamanız önemlidir. Geçtiğimiz iki yılda fiyatlarda büyük bir artış gözlemlenirken, kripto para yatırımınızın her iki uçta da fiyat dalgalanmalarına maruz kaldığını unutmamalısınız. Kredi kartınızı Hodly cüzdanınıza bağlayabilme özelliğiyle kripto yatırımlarınızı kolayca 'fiat' para birimlerine dönüştürebilir ve bu sayede kendinizi piyasalardaki oynaklıktan belirli ölçüde koruyabilirsiniz. Tabii ki bu, yatırım yapmanın temel kuralı hala geçerli olduğundan, kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmanız gerektiği anlamına gelmez.

IQ Option tarafından sunulan bir uygulama olarak, ana kuruluşu Kıbrıs Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (CySEC) altında düzenlenmiş bir şirket olduğu için Hodly cüzdan güvenilirdir. Diğer bir deyişle, bu cüzdanın internette bulduğumuz bazı kripto para cüzdanları gibi önceden haber verilmeksizin kapanacağına dair bir endişeniz olmaz. IQ Option markası, çevrimiçi yatırım topluluğunda yerleşik ve güvenilir bir markadır. Kripto para almak ya da satmak ya da tutmak isteyip istemediğinizi düşündüğünüzde, kripto yatırımlarınızı Hodly cüzdanla güvenli bir şekilde tutabileceğinizi bilirsiniz.

Son olarak, Hodly cüzdanınızın kredi veya banka kartınıza bağlı olması, şüpheli kripto para değişimi ile uğraşmak zorunda kalmanın zorlukları ve karmaşıklıklarıyla uğraşmak zorunda kalmamanız ve farklı şifreleme türlerini barındırmak için birden fazla kripto para cüzdanı açmak zorunda olmamanız anlamına gelir.

Reviews on Hodly

Comments about Hodly
( 2 )
User rating: 4.7 / 5

Comments: 2

 1. avatar
  gerald philips
  17/10/2022

  Trading is a good thing. i lost a lot before I got to where I am today. if you need assistance on how to trade and recover the money you have lost from scam broker email (Aaron Gabriel) to get his new amazing strategy, If you are having problems withdrawing your fund from your trading broker even when you were given a bonus, just contact him, he has worked with a Cryptocurrency broker for 6years, he has helped a lot of people. contact him via; [email protected] you can also message him on Whats-app +1 (314) 649-8612.

  5/5

 2. avatar
  James Maxwell
  01/11/2022

  Hello everyone I will advise you to contact One Standard Finance because their strategy really helped me to withdraw my funds that was stock in my trading account. all thanks to them once more you can reach out to them if you’re finding it very difficult to withdraw your funds from your broker account, kindly contact them via: [email protected] /WhatsApp (+ 1 870 337 7781) for more information’s….

  5/5

Leave a comment